Ο Λαουτάρο Μαρτίνες έχει επιστρέψει δαιμονισμένος, απ’ το Μουντιάλ, και το έδειξε αφού με 2 δικά του γκολ, η Ίντερ έκανε την ανατροπή, ενάντια στη Κρεμονέζε και ανέβηκε στη 2η θέση του πρταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και με ένα υπέροχο σουτ του Ντέιβιντ Οκερέκε στο 11′ πήραν προβάδισμα στο σκορ. Η χαρά των ουραγών της κατηγορίας κράτησε δέκα λεπτά, αφού τόσο χρειάστηκε ο Μαρτίνες για να επιστρέψει στα γκολ έπειτα από μία αγωνιστική ξηρασίας. Με ριμπάουντ από σουτ του Έντιν Τζέκο ισοφάρισε σε 1-1 και σκόραρε σε πέμπτο παιχνίδι από τα τελευταία έξι με την Ίντερ.

Το γήπεδο είχε… κατηφορίσει όμως οι παίκτες του Σιμόνε Ιντζάγκι δεν μπορούσαν να βρουν εστία. Όταν το κατάφερναν, ο Μάρκο Καρνεζέκι έσωζε την εστία του μέχρι το 65′, όταν ένα σουτ του Μαρτίνες που κόντραρε και σε αντίπαλο κατέληξε στα δίχτυα. Το προβάδισμα στο σκορ οδήγησε σε απώλεια προσοχής τους φιλοξενούμενους, που όμως απέφυγαν το σοκ στα τελευταία λεπτά κι έφτασαν στο “τρίποντο”.