Η Πάρμα έχει βάλει πλώρη να τελειώσει τη σεζόν όσο καλύτερα γίνεται, καθώς νίκησε στην έδρα της Μπρέσια με 2-1 και βρέθηκε στην πρώτη δεκάδα.

Μετά την μαθηματική παραμονή της, η Πάρμα βάζει πλώρη για ένα πολύ καλό πλασάρισμα στην πρώτη δεκάδα, σε μία πολύ καλή σεζόν για την ίδια. Απέναντι στην πεσμένη και αδιάφορη Μπρέσια, οι παρμένσι επέβαλλαν την ανωτερότητα τους και έφυγαν στο τέλος με την σημαντική νίκη.

Ο προωθημένος Νταρμιάν έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους στο 59ο λεπτό, όμως τρία λεπτά αργότερα η Μπρέσια ισοφάρισε με όμορφο πλασέ του Ντεσένα.

Οι γηπεδούχοι πίεσαν για το δεύτερο γκολ, όμως ο Ντέγιαν Κουλουσέφσκι έβαλε τίτλους τέλους στο ματς εννιά λεπτά πριν το τέλος. Με ένα καταπληκτικό φαλτσαριστό σουτ, η φετινή αποκάλυψη της Πάρμα έκανε το 1-2, δίνοντας την νίκη στην ομάδα του Ντ’ Αβέρσα.