Η Μπολόνια είχε τον Πουλγάρ σε εξαιρετικό βράδυ και με δύο δικά του τέρματα επικράτησε με 3-0 απέναντι στην Κιέβο Βερόνα και πήρε βαθιά “ανάσα” στην υπόθεση παραμονή στην Serie A.

Το πρώτο μέρος δεν είχε καμία φάση για τους φιλοξενούμενους, όμως από την άλλη οι γηπεδούχοι βρήκαν δύο φορές τον δρόμο προς τα δίχτυα (10′ και 34′), όμως είδαν το VAR να ακυρώνει και τα δύο τέρματα που πέτυχαν.

Στην επανάληψη οι παίκτες του Μιχαΐλοβιτς κατάφεραν μέσα σε τρία λεπτά να σκοράρουν δύο φορές, αφού εκμεταλλεύτηκαν τα πέναλτι που έκαναν οι παίκτες της Κίεβο. Πρώτα στο 65′ ο Πουλγάρ ευστόχησε από τα 11 βήματα, για το 1-0, ενώ στο 68′ ήρθε και το 2-0 από τον ίδιο παίκτη με τον ίδιο τρόπο. Λίγα λεπτά αργότερα τα πράγματα έγιναν ακόμα πιο δύσκολα για τον σύλλογο που βρίσκεται στην τελευταία θέση του πρωταθλήματος, καθώς έμεινε με 10 παίκτες μετά την αποβολή του Μπάνι. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Μίτσελ Ντικς δευτερόλεπτα πριν από την λήξη της αναμέτρησης.