Η φανταστική – και αήττητη για 17 ματς- Αταλάντα, με μια απίθανη ανατροπή στο τελευταίο 20λεπτο της αναμέτρησης, κατάφερε να φύγει με το διπλό από την Πάρμα και πλέον θέλει δυο ακόμα γκολ στην τελευταία αγωνιστική για να πιάσει την θρυλική “κατοστάρα”!

Η Αταλάντα νίκησε με ανατροπή 2-1 την Πάρμα στο «Ενιο Ταρντίνι» για την 37η αγωνιστική της Serie A και ανέβηκε προσωρινά στο +2 στη δεύτερη θέση από την τρίτη Ιντερ, που υποδέχεται αργότερα τη Νάπολι στο «Μεάτσα» στο ντέρμπι της αγωνιστικής.

Έτσι, οι «μπεργκαμάσκι» παρέμειναν για 17ο ματς αήττητοι στο πρωτάθλημα, ενώ οι «σταυροφόροι» έφτασαν τις επτά ήττες στα τελευταία δέκα ματς και έμειναν στην 11η θέση.

Οι «παρμέντσι» αιφνιδίασαν και προηγήθηκαν με το σουτ του Κουλουσέφσκι μέσα από την περιοχή στο 43’. Οι παίκτες του Τζιανπέρο Γκασπερίνι απάντησαν στην επανάληψη με το απευθείας φάουλ του Μαλινόσκι στο 70’ και το σόλο του Γκόμεζ που κατέληξε στη δεξιά γωνία στο 84’.