Μπορεί να έμεινε πίσω στο σκορ και η Κάλιαρι να της έβαλε δύσκολα όμως η Μπολόνια κατάφερε να ισοφαρίσει και διατηρήσει το 1-1 μέχρι τέλους.

Το ματς δεν είχε ιδιαίτερα υψηλούς ρυθμούς με τους γηπεδούχους να παρουσιάζουν καλύτερη εικόνα στο πρώτο μέρος μέχρι περίπου τα μισά του χρόνου. Από εκεί και πέρα, η Κάλιαρι ανέκαμψε κι έπαιξε πιο δυναμικά. Στο 42’ ήρθε και το πρώτο γκολ από τον Πέδρο με ασίστ του Φαραγκό για το 0-1 του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη, για τα πρώτα λεπτά οι φιλοξενούμενοι πήραν την κατοχή αλλά από εκεί και πέρα η Μπολόνια ξαναμπήκε στο παιχνίδι και πρέσαρε αρκετά. Οι ρυθμοί ανέβηκαν από εκεί και πέρα με τους γηπεδούχους να είναι καλύτεροι τώρα και να ψάχνουν για ένα γκολ. Το οποίο και ήρθε στο 81’ όταν ο Ντεστρό μετά από ασίστ που μοίρασε ο Μασίνα πέτυχε την ισοφάριση και το τελικό 1-1 για την ομάδα του.