Η Μίλαν αν και προηγήθηκε κόντρα στη Σαλερνιτάνα, χρειάστηκε το γκολ του Γιόβιτς στο 90′ για να αποσπάσει τελικά την ισοπαλία στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Serie A

Ο λυτρωτής Γιόβιτς έσωσε τη Μίλαν, η οποία προηγήθηκε κόντρα στη Σαλερνιτάνα, αλλά χρειάστηκε το buzzer beater του Σέρβου στο 90′ για να πάρει την ισοπαλία 2-2 στην 17η αγωνιστική της Serie A. Οι ροσονέρι βρίσκονται πλέον στους 33 πόντους και στο -8 από την κορυφή.

Το πρώτο γκολ ήρθε για την Μίλαν στο 17′. Ο Λεάο έκανε την παράλληλη, με τον Τομόρι να κάνει την προβολή για το 0-1. Λίγο πριν από το φινάλε του πρώτου μέρους όμως, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν από στημένη φάση.

Ο Φαζιό πετάχτηκε στον αέρα και έπιασε την κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ, στέλνοντάς τη στα δίχτυα του Κοστίλ στο 42ο λεπτό του αγώνα.

Η Σαλερνιτάνα με το γκολ του Καντρέβα στο 63′ έφτασε πολύ κοντά στην ανατροπή και κρατούσε στα χέρια της τη νίκη μέχρι το 90ό λεπτό της αναμέτρησης, όταν της πήρε την μπουκιά από το στόμα ο Γιόβιτς, ο οποίος με ωραίο πλασέ μέσα από την περιοχή έγραψε το τελικό 2-2.

ΣΑΛΕΡΝΙΤΑΝΑ: Κοστίλ, Ματσόκι (78′ Μπρον), Φάτσιο, Πιρόλα (62′ Γκιόμπερ), Μπράνταριτς, Λεγκόβσκι, Κουλιμπαλί, Καντρέβα, Κάστανος (78′ Μαρτεγκάνι), Τσαουνά (78′ Καμπράλ), Ντιά (48′ Ικουεμέσι).

ΜΙΛΑΝ: Μενιάν, Καλάμπρια, Κγιαρ, Τομόρι, Ερναντές, Ρέιντερς, Μπενασέρ (70′ Γιόβιτς), Πούλισιτς (70′ Τσουκουέζε), Λόφτους-Τσικ, Λεάο, Ζιρού.