Η Σασουόλο και η Έμπολι επικράτησαν των Βενέτσια (3-1) και Σαλερνιτάνα (4-2), αντίστοιχα.

Επιστροφή στις νίκες για την Σασουόλο, η οποία επιβλήθηκε στην Εμίλια-Ρομάνια της Βενέτσια. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν νωρίς με τον Οκερέκε, όμως πριν βγει το ημίχρονο ο μόνινος σκόρερ, Μπεράρντι, ισοφάρισε σε 1-1. Στην επανάληψη ένα αυτογκόλ του Τομάς και ένα γκολ του Φρατέζι διαμόρφωσαν το τελικό 3-1.

Νωρίτερα, παρά την αλλαγή προπονητή, η Σαλερνιτάνα δεν κατάφερε να πάρει αποτέλεσμα εντός έδρας από την – επίσης νεοφώτιστη – Εμπολι καθώς ηττήθηκε 2-4. Δύο γκολ έβαλε ο Αντρέα Πιναμόντι, ένα ο Κουτρόνε, ενώ υπήρχε και ένα αυτογκόλ, ενώ οι γηπεδούχοι απλά μείωσαν στο φινάλε με τον Ρανιέρι και επίσης με ένα αυτογκόλ.