Πρώτο ματς για το σημερινό πρόγραμμα του ιταλικού πρωταθλήματος της Serie A, με το Τορίνο να κερδίζει την Κιέβο μέσα στην έδρα του με 3-0.

Τον πρώτο λόγο σε όλη την αναμέτρηση είχαν οι γηπεδούχοι, που κράτησαν το ρυθμό που ήθελαν και επέβαλαν στην ουσία το δικό τους παιχνίδι. Το ματς έκανε κάποια “κοιλιά” περίπου στη μέση και ιδιαίτερες φάσεις, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο δεν είδαμε. Ωστόσο, τα πράγματα άλλαξαν στη συνέχεια. Μετά την επανάληψη, το Τορίνο πίεσε περισσότερο και τελικά στο 76′ από ωραία ασίστ του Ζαζα, ο Μπελοτι κατάφερε να βρει δίχτυα και να “γράψει” το 1-0. Βέβαια, όσα δεν έκαναν στο Τορίνο στην αρχή τα έκαναν στο τέλος, αφού με ακόμα δύο γκολ, στο 92′ και 93′ το σκορ έφτασε στο 3-0.

Πλέον το Τορίνο βρίσκεται στην 6η θέση με 41 βαθμούς όπως και η Λάτσιο την οποία όμως προσπερνάει πλέον λόγω της διαφοράς των τερμάτων.