Η Τορίνο κέρδισε τη Μίλαν στην έδρα της με 2-1 σκορ και οι “Ροσονέρι” έμειναν στο -6 απ την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Serie A.

Τέλος στο σερί των τεσσάρων σερί νικών της Μίλαν έβαλε η Τορίνο, με την «Τόρο» να επικρατεί με σκορ 2-1 των Μιλανέζων, για τη 12η αγωνιστική της Serie A. Έτσι, η ομάδα του Στέφανο Πιόλι έμεινε στην 3η θέση της βαθμολογίας και στο -6 από τη Νάπολι που βρίσκεται στην κορυφή.

Η ομάδα του Ιβάν Γιούριτς με δύο γκολ μέσα σε δύο λεπτά στο πρώτο μέρος κατάφερε να κρατήσει για όλο το υπόλοιπο ματς το υπέρ της προβάδισμα και τελικά να φτάσει στη νίκη. Συγκεκριμένα, στο 35ο λεπτό ο Κοφί Τζιτζί άνοιξε το σκορ, για να έρθει στο 37΄ ο Μίραντσουκ με ωραίο τελείωμα στο πλαϊνό δίχτυ να κάνει το 2-0 για τους γηπεδούχους.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Μίλαν προσπάθησε να απαντήσει, ωστόσο το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο τελικό 2-1, με τον Μεσίας να βρίσκει δίχτυα στο 67ο λεπτό, σε μία φάση όπου ο Γιούριτς διαμαρτυρήθηκε πως υπήρχε φάουλ και δέχθηκε κίτρινη κάρτα. Μάλιστα, ελάχιστα λεπτά μετά (71′), ο Κροάτης τεχνικός της Τορίνο δέχθηκε και δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε από την αναμέτρηση.