Είδε… άσπρη μέρα η Αταλάντα. Άνετη εκτός έδρας νίκη με 3-1 για τους Μπεργκαμάσκι κόντρα στη Βενέτσια και επιστροφή στις νίκες.

Αταλάντα, η επιστροφή! Οι Μπεργκαμάσκι επικράτησαν 3-1 της Βενέτσια και επέστρεψαν στις νίκες μετά από τρία ματς. Νίκη 2-1 για την Τορίνο επί της Σπέτσια.

Το σκορ άνοιξε στο 44ο λεπτό ο Πάσαλιτς, ο οποίος έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα από κοντά μετά από δοκάρι του Μουριέλ, που προηγουμένως είχε κάνει ατομική προσπάθεια. Δύο λεπτά μετά την έναρξη του β’ μέρους ο Σαπάτα ζευγάρωσε τα τέρματα των φιλοξενούμενων, εκμεταλλευόμενος την ασίστ του Μουριέλ. Ο Κολομβιανός ανταμείφθηκε στο 63ο λεπτό για την εξαιρετική του εμφάνιση, σκοράροντας με κεφαλιά από την καρδιά της αντίπαλης περιοχής έπειτα από γύρισμα του Τζαπακόστα.