Η ΑΕΚ Β΄ πήρε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα της δεύτερης κατηγορίας νικώντας με 3-1 τον ΠΑΟ Ρουφ.

Μετά το 15λεπτο η ΑΕΚ Β’ κυριάρχησε. Έλεγξε το ματς και εν τέλει κατάφερε να φθάσει στο γκολ. Οι «κιτρινόμαυροι» απείλησαν στο 17′ με τον Σκόνδρα και εν τέλει έφθασαν στο γκολ στο 27′ με ωραίο σουτ του Απόστολου Χριστόπουλου που εκμεταλλεύτηκε στην ασίστ του Ευθύμη Χριστόπουλου.

To 1-0 έμελλε να είναι το σκορ του ημιχρόνου, αν και στο 41′ οι γηπεδούχοι άγγιξαν το 2-0 με σουτ του Γερολέμου που έδιωξε ο πορτιέρε του Ρουφ, Κουνάδης.

Εξαιρετική στο β’ μέρος η ΑΕΚ Β’

H AEK B’ βγήκε δυνατά στο β’ μέρος και στο 46′ έφθασε μία ανάσα από το 2-0.

Στη φάση ήταν ο σκόρερ, Απόστολος Χριστόπουλος που έχασε μεγάλη ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματά του και να δώσει προβάδισμα δύο γκολ στους «κιτρινόμαυρους».

Στο 59′ η ΑΕΚ Β’ κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Χατζηλάμπρου, με τον Ευθύμη Χριστόπουλο να ευστοχεί και να κάνει το 2-0.

Οι γηπεδούχοι δεν άφησαν το πόδι απο το γκάζι και στο 66′ έφθασαν στο 3ο γκολ με τον Γερολέμου έπειτα από κάθετη του Κορομηλά να περνά και τον Κουνάδη και να γράφει το 3-0.

Ο ΠΑΟ Ρουφ έδειχνε ανήμπορος να αντιδράσει και το μόνο που κατάφερε, ήταν να μειώσει στο 90′ με πέναλτι του Βενάρδου σε 3-1. Πέναλτι που κέρδισε ο «εκτελεστής» από τον Σταμούλη.

ΑΕΚ Β’: Γκίνης, Σταμούλης, Κάτσικας, Ντάικο, Παρράς, Πάπα, Κορομηλάς, Σκόνδρας, Γερολέμου (70′ Σαμπανάζοβιτς), Ε. Χριστόπουλος, Απ. Χριστόπουλος.
ΠΑΟ Ρουφ: Κουνάδης, Χατζηλάμπρος, Καμί, Πανουργιάς, Κατσούλης, Ζαχάρος, Καλλέργης, Βενάρδος, Παπουτσογιαννόπουλος, Τσιάβος (62′ Κυριαζής), Τασιουλής (62′ Κονέ).
Διαιτητής: Στεργιώτης (Αθηνών) Βοηθοί: Νικολάου (Αθηνών), Ισακοβίδης (Λακωνίας)
Κίτρινες Κάρτες: 59′ Κουνάδης – 59΄ Ευθ. Χριστόπουλος