O Απόλλων Λάρισας πέρασε με 1-0 από την Δράμα, στον εξ αναβολής αγώνα για την 8η αγωνιστική της Super League 2, χάρις σε γκολ του Στέφανου Αθανασιάδη.

Ο Απόλλων Λάρισας, με σκόρερ τον Κλάους Αθανασιάδη, κέρδισε με 1-0 και προσπέρασε για έναν βαθμό την Δόξα Δράμας. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης, σημείωσε ο Κλάους Αθανασιάδης στο 29ο λεπτό, φτάνοντας τα τρια στη σεζόν κάτι που έχει να πετύχει από την σεζόν 2015-16 όταν αγωνιζόταν στον ΠΑΟΚ.

Μάλιστα ο 32χρονος επιθετικός στο 42ο λεπτό είχε σπουδαία ευκαιρία να κάνει το 2-0 αλλά το πλασέ που επιχείρησε με εξουδετερωμένο τον Στεφανάκο έφυγε άουτ.

Με αυτή τη νίκη του σύνολο του Κώστα Φραντζέσκου, έφτασε τους 18 βαθμούς σε 16 παιχνίδια όντας στην όγδοη θέση της Super League 2. Την Κυριακή η ομάδα της Λάρισας αντιμετωπίζει στην Άρτα τον τοπικό Καραϊσκάκη, ενώ η Δόξα Δράμας δοκιμάζει τις δυνάμεις της απέναντι στον ΟΦΙ.