Η Ξάνθη ανέβηκε στην δεύτερη θέση καθώς επικράτησε του Διαγόρα Ρόδου με 1-0, ενώ ο Λεβαδειακός και ο Ιωνικός ηττήθηκαν από Εργοτέλη και Χανιά, αντίστοιχα, με 1-0.

Διαγόρας – Ξάνθη 0-1

Με τον καλύτερο τρόπο εκμεταλλεύτηκε τις ήττες του Ιωνικού και του Λεβαδειακού, η Ξάνθη, η οποία πέτυχε την πρώτη της νίκη στα πλέι οφ. Σ΄ένα πρώτο ημίχρονο που ήταν ισορροπημένο, η Ξάνθη ήταν αυτή που είχε μεν την κατοχή της μπάλας, χωρίς όμως να έχει δημιουργήσει την μεγάλη φάση στα καρέ του Μπίντση.

Αντίθετα η ομάδα του Σάκη Θεοδοσιάδη ήταν αυτή που στο 20΄ έφτασε κοντά στο 1-0, το σουτ όμως του Δημήτρουλα αντί για τα δίχτυα του Ίτσο σταμάτησε στο δοκάρι του τέρματος του. Στο διάστημα που ακολούθησε από το σημείο εκείνο και μετά, δεν άλλαξε κάτι με συνέπεια οι δύο ομάδες να πάνε στα αποδυτήρια ισόπαλες χωρίς τέρματα.

Στην επανάληψη η ομάδα του Μπάμπη Τεννέ ανέβασε την απόδοση της και στο 46΄ έφτασε κοντά στο να σκοράρει το σουτ όμως του Μικελτάτζε έφυγε ελάχιστα έξω από την εστία του Μπίντση. Ότι δεν κατάφεραν οι Θρακιώτες, σε εκείνο το χρονικό σημείο, το πέτυχαν στο 74΄ όταν o Καπνίδης με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά έκανε το 0-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.

Χανιά – Ιωνικός 1-0

Λεβαδειακός – Εργοτέλης 0-1