Μια ανάσα από την παραμονή του στην Super League 2 βρίσκεται πλέον ο Διαγόρας. Η ομάδα της Ρόδου επικράτησε με 4-1 του Παναθηναϊκού Β’ και ανέβηκε 6 βαθμούς πάνω από την ζώνη του υποβιβασμού.

Σπουδαία νίκη για τον Διαγόρα τόσο σε έκταση όσο και σημασία. Οι Ροδίτες επικράτησαν με 4-1 του Παναθηναϊκού Β’ και έφτασαν τους 30 βαθμούς, 6 παραπάνω από την Βέροια που βρίσκεται στη ζώνη του υποβιβασμού. Οι «πράσινοι» από την πλευρά τους παρέμειναν και αυτοί στους 30.

Στα του αγώνα όλα κρίθηκαν στο πρώτο ημίχρονο με τουςε γηπεδούχους να πετυχαίνουν 3 γκολ. Αρχικά το σκορ άνοιξαν στο 10′ με τον Τσιαντούλα, για να κάνει στο 25′ ο Σταμένκοβιτς το 2-0. Ο Ρόμπι με αυτογκόλ έκανε το ν3-0 για τον Διαγόρα, με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν σε 3-1 με τον Σερπέζη στο 42′.

Το 3-1 ήταν σκορ ημιχρόνου με τον Διαγόρα να κάνει στο 57′ με τον Μανιά το 4-1. Ο παναθηναϊκός προσπάθησε να αντιδράσει, αλλά δεν τα κατάφερε χάνοντας μάλιστα και πέναλτι στις καθυστερήσεις με τον Αθανασακόπουλο.

Διαγόρας-Παναθηναϊκός Β 4-1

Σκόρερ: 10′ Τσιαντούλας, 25′ Σταμένκοβιτς, 37′ αυτ. Ρόμπι, 57′ Μανιάς – 42′ Σερπέζης

Διαγόρας (Διγκόζης): Αθανασόπουλος, Αρίας (80′ Παπαϊωάννου), Γιανναράκης, Μανιώτης, Τάτσης (80′ Πετράκης), Καραμάνης, Τσιαντούλας (72′ Μπούμπας), Μαγκάκης, Αντεσίνα (86′ Παραστατίδης), Σταμένκοβιτς, Μανιάς.

Παναθηναϊκός Β (Αντωνίου): Σουρδής, Τουρκοχωρίτης, Ρόμπι (46′ Σιδεράς), Αντωνίου, Δημητριάδης (46′ Μαρτίνης), Σερπέζης, Εμπό (62′ Αθανασακόπουλος), Βουτσάς (46′ Καραμπάς), Κρυπαράκος, Καρβούνης, Τερεζίου (68′ Σαρδέλης).