Η Βέροια επικράτησε απέναντι στην Σπάρτη με 1-0 τελικό σκορ και πήρε την τρίτη της νίκης στο φετινό πρωτάθλημα της Football League.

Το παιχνίδι εξελίχθηκε μετά από δυνατή βροχή με τον αγωνιστικό χώρο να βρίσκεται σε κακή κατάσταση κι έτσι δεν ήταν κι εύκολο να εξελιχθούν πολλές φάσεις. Η σημαντικότερη φάση του πρώτου ημιχρόνου σημειώθηκε στο 38′, με τη Σπάρτη που είχε δοκάρι μετά από σέντρα σουτ του Μπαρέττα.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι είχαν την κατοχή της μπάλας, χωρίς όμως να απειλούν την Βέροια. Η «Βασίλισσα του Βορρά» πέτυχε το γκολ της νίκης στο 76′. Ο Ουνγιαλίδης έκανε εξαιρετική σέντρα από αριστερά και ο Ρούνεϊ έστειλε με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα του Γιακουμή.

ΒΕΡΟΙΑ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Γιαγκόζης, Σουλιώτης, Καψάλης, Βάλις, Ουνιαγλίδης, Μπλέτσας, Δόρης, Λάσκαρης, Μπαστιάνος, Λίταινας, Βάνκενβαϊ

ΣΠΑΡΤΗ (Παναγιώτης Τζαναβάρας): Γιακουμής, Βοσνακίδης, Μάγκας, Ζουλιώτης, Νιάρος, Παναγιώτου, Οικονομόπουλος, Τριανταφυλλάκος, Ράντι, Μπαρέττας, Ράνος