Η ΑΕΚ β’ πήρε την νίκη επί του Παναθηναϊκού Β’ σε φιλική αναμέτρηση στο Σεραφείδιο με σκορ 2-1.

Το ματς:

Οι «κιτρινόμαυροι» σκόραραν στο 10’ με διαγώνιο σουτ του Κοσίδη έπειτα από προσπάθεια του Σταμούλη, αλλά και στο 40’ με άπιαστο σουτ του Χριστόπουλου μετά από σέντρα του Ματζουρανάκη. Στο 66’ μείωσε ο Τσιριγώτης για τους «πράσινους» με ωραίο πλασέ.

Η Ένωση έφτιαξε αρκετές καλές φάσεις στο πρώτο μέρος, στο οποίο εκτός από τα δύο γκολ είχε και τρεις καλές στιγμές ακόμα. Στα πρώτα δέκα λεπτά απείλησε με Γερολέμου (9′) και Κορομηλά (10′), αλλά αντέδρασε καλά ο Μαργκόνο, ενώ στις καθυστερήσεις είχε δοκάρι με τον Ρουκουνάκη.

Στο δεύτερο μέρος, ο Παναθηναϊκός βελτίωσε την απόδοσή του, με τον Βάθκεθ να κάνει επτά αλλαγές στην ανάπαυλα. Στο 61’ ο Παρράς βρέθηκε απέναντι από τον Χατζηγιαννάκη, ο οποίος απέκρουσε το σουτ του, ενώ λίγα λεπτά αργότερα βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα.

ΑΕΚ Β: Θεοχάρης (75′ Μπαλαμώτης) Σταμούλης, Κώτσιος, Κορνέζος (41′ Κάτσικας) Ματζουρανάκης (60′ Παρράς) Ρουκουνάκης, Γερολέμου (60′ Πιτιλάκος) Πάπα (70′ Ιατρούδης) Κορομηλάς, Ευθ. Χριστόπουλος, Κοσίδης (24′ Γκολφίνος)

Παναθηναϊκός Β: Μαργκόνο (46’ Χατζηγιαννάκης), Τουρκοχωρίτης, Ρόμπι (60’ Νταμπίζας), Αντωνίου (60’ Σαντικάι), Κούτσιας, Σερπέζης (46’ Δημητρίου), Θεοχάρης (46’ Ηλιάδης), Κρυπαράκος (46’ Καραμπάς), Αθανασακόπουλος (46’ Καρβούνης), Αλμπάνης (46’ Μαρτίνης), Μπιλάλ (46’ Τσιριγώτης).