Με τέσσερα παιχνίδια το σημερινό πρόγραμμα για το πρωτάθλημα της Football League στα οποία ο Παναιγιάλειος έφερε ισοπαλία, ενώ η Δόξα Δράμας και ο Απόλλων Πόντου, κατάφεραν να σκοράρουν και να φύγουν με νίκη από τον αγώνα. Ας δούμε τι έγινε σε όλα τα ματς:

Εργοτέλης – Καλλιθέα: 0-0

Στην Κρήτη τα πράγματα δεν ήρθαν όπως θα τα ήθελαν καμία από τις δύο ομάδες, αφού το ματς κινήθηκε χωρίς ιδιαίτερες φάσεις, ειδικά στο πρώτο μέρος. Το παιχνίδι απέκτησε περισσότερη ένταση στο δεύτερο ημίχρονο, όταν στο 49’ ο Κωνσταντίνος Βασιλείου είδε την κόκκινη κάρτα του διαιτητή. Στο 50’ ο Εργοτέλης έχασε πολύ μεγάλη ευκαιρία με πέναλτι του Σταμόπουλου καθώς η μπάλα βρήκε το δοκάρι. Οι Κρητικοί πίεσαν αρκετά, κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο αλλά δεν κατάφεραν να σκοράρουν καθώς η ομάδα της Καλλιθέας παρά το γεγονός ότι έπαιζε με έναν παίκτη λιγότερο αμυνόταν χαρακτηριστικά.

Βέροια – Απόλλων Πόντου: 0-1

Σε χαμηλούς τόνους κινήθηκε το ματς στη Βέροια με τις δύο ομάδες να μην «βρίσκουν» πατήματα και έτσι να μην διαμορφώνονται οι συνθήκες για ιδιαίτερες φάσεις. Στο επίπεδο αυτό ολοκληρώθηκαν και τα δύο μέρη του αγώνα με τους γηπεδούχους να πιέζουν αρκετά, περισσότερο στο δεύτερο ημίχρονο. Τελικά κόντρα στη ροή του πρώτου μέρους και στη μαχητικότητα της Βέροιας, ο Κυβελίδης κατάφερε έστω και στο τέλος να πάρει τη νίκη για την ομάδα του Πόντου αφού σκόραρε για το 0-1 στο 87′ κι έτσι ο Απόλλων να κερδίσει το “διπλό” μέσα στη Βέροια.

Σπάρτη – Παναιγιάλειος: 1-1

Στην Σπάρτη η τοπική ομάδα έπαιξε με τον Παναιγιάλειο. Το παιχνίδι ήταν ανταγωνιστικό από την αρχή με τους γηπεδούχους να έχουν την ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ ήδη από το 10’ με πέναλτι αλλά ο Ράνο έστειλε την μπάλα στο δοκάρι. Την ευκαιρία όμως «άρπαξε» ο Αρναρέλλης που άνοιξε το σκορ για την Παναιγιάλειο στο 12’ διαμορφώνοντας το 0-1. Το παιχνίδι συνεχίστηκε χωρίς ιδιαίτερες φάσεις μέχρι το ημίχρονο. Στην επανάληψη οι δύο ομάδες καθυστέρησαν να βρουν τους ρυθμούς τους. Ο χρόνος πλησίαζε προς το τέλος και οι Αιγιώτες ήταν “αγκαλιά” με το διπλό, όταν στο 85′ ο Οικονομόπουλος τους “χάλασε” τα σχέδια βρίσκοντας την ευκαιρία να σκοράρει για το 1-1 το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.

Δόξα Δράμας – Αναγέννηση Καρδίτσας: 2-0

Δυνατά μπήκε στο παιχνίδι η ομάδα της Δράμας υποδεχόμενη την Αναγέννηση Καλλιθέας, όταν κιόλας στο 12’ κέρδισε πέναλτι από καθαρό χέρι του αμυντικού της Αναγέννησης και στο 13’ ο Κάσες σκόραρε για το 1-0. Με ανεβασμένη την ψυχολογία οι γηπεδούχοι συνέχισαν σε ανεβασμένους ρυθμούς το υπόλοιπο του αγώνα και στην επανάληψη ο Κάσες σκόραρε ξανά. Έτσι στο 47’ η Δόξα Δράμας έγραψε το 2-0 «κλειδώνοντας» τη νίκη της. Στην επανάληψη το σκηνικό συνεχίστηκε και ήταν παρόμοιο με του πρώτου μέρους, δηλαδή τους Δραμινούς να έχουν καλύτερη παρουσία αλλά άλλο γκολ δεν σημειώθηκε.