Ο Παναθηναϊκός Β ήταν ο νικητής στο υπέροχο παιχνίδι κόντρα στον Ηρακλή στο Καυτανζόγλειο, κάνοντας μέσα σε εννιά λεπτά την ανατροπή με τον Μπιλάλ στο πρώτο ημίχρονο. Και αφότου είχε ισοφαρίσει σε 2-2 ο Ηρακλής με πέναλτι του Μελούνοβιτς, ήρθε στο 90+1 ο Σαρδελής να γράφει το 2-3.

Οι πράσινοι μετά από δύο ισοπαλίες, επέστρεψαν στα «τρίποντα» και μάλιστα με εντυπωσιακό τρόπο. Δεν ήταν μόνο ο Σαρδέλης που έδωσε τη νίκη στο τέλος, αλλά νωρίτερα πρωταγωνιστικό ρόλο στην νίκη αυτή του τριφυλλιού είχε παίξει ο Μπιλάλ ο οποίος σκόραρε δύο φορές. Συγκεκριμένα ο Αιγύπτιος επιθετικός ήταν αυτός που με τα τέρματά του έκανε την ανατροπή για το τριφύλλι, δίνοντάς του το προβάδισμα με δύο γκολ σε εννιά λεπτά.