Με τον ένα βαθμό της ισοπαλίας βολεύτηκαν Απόλλωνας Πόντου και Σπάρτη που ήρθαν 0-0 στην Καλαμαριά για την 2η αγωνιστική της φετινής Football League.

Ο αγωνιστικός χώρος του γηπέδου της Καλαμαριάς δεν βοήθησε να παιχτεί ιδιαίτερα καλό ποδόσφαιρο ανάμεσα στον Απόλλωνα Πόντου και την Σπάρτη. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα το παιχνίδι να γίνει σκληρό και με πολλές προσωπικές μονομαχίες, με την μπάλα να βρίσκεται κυρίως στον χώρο του κέντρου. Έτσι, το πρώτο ημίχρονο δεν είχε φάσεις και οι δύο αντίπαλοι κατευθύνθηκαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι «άνοιξε» και οι δύο αντίπαλοι άρχισαν να δημιουργούν ευκαιρίες, χωρίς ωστόσο να καταφέρνουν να τις εκμεταλλευτούν. Μάλιστα, ο Μπαρέτας έχασε στο τέλος και τεράστια ευκαιρία να δώσει την νίκη στην Σπάρτη, αφού δεν έσπασε την μπάλα σε συμπαίκτη του με αποτέλεσμα ο Καλογεράκης να τον σταματήσει. Έτσι, το ματς τελείωσε με τις δύο ομάδες να μοιράζονται τους βαθμούς και το τελικό σκορ να είναι 0-0.

Απόλλων Πόντου (Καλαϊτζίδης): Καλογεράκης, Γεωργιάδης, Σαμαράς, Καπίας, Αμαραντίδης, Καλαϊτζίδης, Βεργώνης, Ενλουντουλού, Μπρίτο, Χασομέρης, Συμελίδης.

Σπάρτη (Τζαναβάρας): Γιακουμής, Ζουλιώτης, Βοσνακίδης, Μάγκας, Νιαρός, Οικονομόπουλος, Παναγιώτου, Τριανταφυλλάκος, Ράντι, Μπαρέτας, Ράνος.