Σε μια αναμέτρηση που διεξήχθη υπό το βλέμμα του Ράζβαν Λουτσέσκου, ο ΠΑΟΚ Β’ με την ενίσχυση του Φιλίπε Σοάρες «κόλλησε» στην ισοπαλία με τον Πιερικό, σε ένα ματς που κρίθηκε στο πρώτο 11λεπτο της αναμέτρησης.

To ματς ξεκίνησε ιδανικά για τους φιλοξενούμενους, αφού μόλις στο 2ο λεπτό, ο Βασίλης Παπαδόπουλος εκμεταλλεύτηκε λάθος στην άμυνα του ΠΑΟΚ Β και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μπουργάνη.

Η απάντηση του ΠΑΟΚ Β, ωστόσο ήταν άμεση αφού στο 11ο λεπτό, ο Κούτσιας έφυγε από τα αριστερά, γύρισε τη μπάλα στην καρδιά της μικρής περιοχής, με το Παναγιώτη Τζίμα να πλασάρει από κοντά, για το 1-1.

Στη συνέχεια ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλες με 1-1. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ Β πίεσε για το γκολ της νίκης, χάνοντας τεράστια ευκαιρία στο 84′, με τη κεφαλιά του Γαϊτανίδη να σταματά στο δοκάρι του Τζήμα.

Το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή της αναμέτρησης, βρήκε τους παίκτες του ΠΑΟΚ Β και του Πιερικού, να μοιράζονται βαθμούς και εντυπώσεις, υπό το βλέμμα του Ράζβαν Λουτσέσκου.

ΠΑΟΚ Β (Γκαρσία): Μπουργάνης, Αποστολόπουλος, Κουλιεράκης, Παναγιώτου, Τσαούσης (82′ Καλουτσικίδης), Γιαξής, Σοάρες, Τσοπούρογλου, Κούτσιας, Τζίμας (65′ Γαΐτανίδης), Πανίδης (65′ Κουλούρης).

Πιερικός (Βαζάκας): Τζήμας, Κριμιτσάς (61′ Ζούρκος), Γιαλαμίδης, Κουκόλης, Τοπαλίδης, Παντελιάδης, Ίτσιος (80′ Καρανάτσιος), Παπαδόπουλος, Ντίνας (61′ Φωκαΐδης), Χαρτσιάς, Μπουόλι.