Ο Παναθηναϊκός Β’ έμεινε ισόπαλος στον Βόλο κόντρα στη Νίκη, σ’ ένα ματς που καμία από τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να σκοράρει για τη 15η αγωνιστική της Super League 2 στον Α’ όμιλο.

Χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση ανάμεσα στη Νίκη Βόλου και τον Παναθηναϊκό Β’, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες 0-0 για τη 15η αγωνιστική της Super League 2 στον Α’ όμιλο.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυναμικά στο παιχνίδι, με το πρώτο δεκάλεπτο στο Βόλο να έχει καλό ρυθμό. Οι πράσινοι απείλησαν στο 6′ με το σουτ του Ταβάρες, ενώ η Νίκη Βόλου είχε καλή ευκαιρία στο 22′.

Ο Μιράντα γύρισε συρτά από τα αριστερά στο ύψος του πέναλτι, όμως ο Σιαφά δεν βρήκε καλά την μπάλα, με αποτέλεσμα να περάσει παράλληλα από την εστία

Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν στο ίδιο λεπτό με προσωπική ενέργεια του Ταβάρες, ο οποίος βγήκε απέναντι από τον Μπάγιτς, με τον Σέρβο τερματοφύλακα να μπλοκάρει το σουτ.

Η Νίκη Βόλου συνέχισε όμως να πιέζει ψηλά, είχε τον έλεγχο του αγώνα και την πρωτοβουλία των κινήσεων μέχρι το φινάλε του πρώτου μέρους. Ωστόσο, η τελευταία καλή στιγμή πριν από το ημίχρονο ανήκε στον Παναθηναϊκό Β’.

Ο Φουρτάδο με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ υποχρέωσε τον Μπάγιτς σε διπλή επέμβαση στην αριστερή του γωνία, κρατώντας το 0-0.

Στο 60′ οι γηπεδούχοι είχαν διπλή ευκαιρία να πάρουν το προβάδισμα. Το σουτ του Γαβριηλίδη μέσα από την περιοχή έφυγε αρχικά σε κόρνερ από το κεφάλι του Προδρομίτη.

Το κόρνερ εκτέλεσε ο Κυριακίδης, με την μπάλα μετά από κόντρες να στρώνεται στον Κάσσο, το δυνατό σουτ του οποίου όμως έβγαλε ο Μαργκόν σε νέο κόρνερ.

Στο 74′ ο Παναθηναϊκός Β’ ο Σερπέζης από θέση τετ α τετ πλάσαρε άουτ, ενώ στο 79′ ο Μπαργκόνο κράτησε το μηδέν στην εστία του, μπλοκάροντας με διπλή προσπάθεια του σουτ του Γαβριηλίδη.

Νίκη Βόλου: Μπάγιτς, Γρομητσάρης, Αναστασίου, Ανδρέου, Κάσσος, Τσουκαλάς (66′ Ολαϊσόλα), Γαβριηλίδης, Κυριακίδης, Σιαφά (72′ Ροχάνο), Μιράντα, Κρητικός.

Παναθηναϊκός Β’: Μαργκόνο, Σερπέζης, Σιδεράς, Μαρτίνης, Φουρτάδο, Κυριόπουλος (46′ Αντωνίου), Κρυπαράκος (70′ Τερεζίου), Προδριμίτης, Ταβάρες (87′ Αντωνίου), Μπιλάλ (66′ Αγκοστίνιο), Καραμπάς (70′ Αθανασακόπουλος).