Την ευκαιρία να ανέβει στην κορυφή «κλώτσησε» η Καλαμάτα, η οποία αναδείχτηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα (0-0) με τον Αστέρα Βλαχιώτη. Εκτός έδρας νίκη «χρυσάφι» για την Επισκοπή απέναντι στον Ηρόδοτο (0-1).

Αστέρας Βλαχιώτη – Καλαμάτα 0-0

Στην δεύτερη της ισοπαλία στο πρωτάθλημα υποχρεώθηκε η Καλαμάτα, η οποία δεν κατάφερε να φύγει με το τρίποντο από την Σπάρτη και την έδρα του Αστέρα Βλαχιώτη που πήρε σημαντικό βαθμό στην προσπάθεια που κάνει για παραμονή στην κατηγορία.

Η ομάδα του Κώστα Βελιτζέλου ήταν αυτή, που μπήκε καλύτερα στο ματς στο πρώτο ημίχρονο και μόλις στο 5΄ θα μπορούσε να είχε προηγηθεί στο σκορ, η εκτέλεση φάουλ όμως του Σοκολάροφ αποκρούστηκε σε κόρνερ από τον Ταϊρη. Στο 7΄ το συγκρότημα της Νότιας Λακωνίας έφτασε και πάλι κοντά στο γκολ, το σουτ όμως που επιχείρησε ο Τσίπρας έφυγε λίγο πάνω από την εστία των Μεσσήνιων. Η απάντηση από την ομάδα του Νίκου Αναστόπουλου ήρθε στο 35΄, με το σουτ του Τάτου να αποκρούεται σε κόρνερ από τον Αθανασόπουλο.

Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 49΄, όταν οι Λάκωνες έφτασαν κοντά στο γκολ, η κεφαλιά όμως του Αμπάνκουα δεν είχε την  κατάληξη που αυτός θα ήθελε. Στο 79΄ απάντησε στις ευκαιρίες, καθώς ήταν αυτή που άγγιξε το 0-1, η κεφαλιά όμως του Μπακαγιόκο σταμάτησε στο δοκάρι του τέρματος του Αθανασόπουλου. Από το σημείο εκείνο και μετά ο ρυθμός του αγώνα έπεσε με συνέπεια να μην αλλάξει κάτι στο σκορ, με το στείρο 0-0 να διατηρηθεί ως έχει μέχρι το τέλος του αγώνα.

Ηρόδοτος – Επισκοπή 0-1

Νίκη «χρυσάφι», στην προσπάθεια που κάνει για αποφυγή του υποβιβασμού πέτυχε στην Νέα Αλικαρνασσό η Επισκοπή απέναντι στον Ηρόδοτο. Το συγκρότημα του Γιάννη Τάτση ήταν αυτό που μπήκε καλύτερα στο ματς και είχε την πρώτη καλή στιγμή σε αυτό, με την κεφαλιά ψαράκι του Κόρτσταμ…