Με νίκες συνέχισαν τις υποχρεώσεις τους στη Super League 2 η Athens Kallithea και ο Ιωνικός, με τις δύο ομάδες να επικρατούν του Γιούχτα και του Τηλυκράτη αντίστοιχα με σκορ 1-0.

Την εντός έδρας νίκη κόντρα στον Γιούχτα πανηγύρισε η Athens Kallithea με σκορ 1-0, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του Νοτίου Ομίλου της Super League 2. To μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σκόραρε ο Γιάννης Λουκίνας στο 51ο λεπτό και έτσι η ομάδα της Καλλιθέας βρέθηκε στην 2η θέση του πρωταθλήματος με 7 βαθμούς.

Παράλληλα, με το ίδιο σκορ (1-0) επικράτησε και ο Ιωνικός του Τηλυκράτη Λευκάδας. Οι Νικαιώτες ξεκίνησαν ιδανικά το ματς και άνοιξαν το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό, με το 1-0 να παραμένει μέχρι το τελικό σφύριγμα της λήξης. Έτσι, μετά από αυτή τη νίκη και το τρίποντο, ο Ιωνικός συγκατοικεί στην 2η θέση του Νοτίου Ομίλου με την Athens Kallithea, με τις δύο ομάδες να έχουν από 7 βαθμούς.