Νικηφόρα ολοκλήρωσε τη σεζόν ο Λεβαδειακός (1-0 τον Εργοτέλη εντός). Συνεχίζουν στην Super League 2 Διαγόρας, Ηρόδοτος και ΟΦ Ιεράπετρας, έπεσε ο Αστέρας, αποχαιρέτησε ο Αστέρας Βλαχιώτη.

Λεβαδειακός – Εργοτέλης 1-0

Ακόμα μία εντός έδρας νίκη διατηρώντας παράλληλα το αήττητο του πρόσθεσε στο ενεργητικό του ο Λεβαδειακός, ο οποίος προετοιμάζεται πλέον για τα μπαράζ ανόδου. Σ΄ένα πρώτο μέρος χωρίς πολλές φάσεις οι δύο ομάδες δεν είχαν καταφέρει στα πρώτα λεπτά να δημιουργήσουν κάτι το αξιόλογο μπροστά στις δύο εστίες.

Όλα αυτά μέχρι το 35΄ όταν η ομάδα του Γιάννη Ταουσιάνη κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ, χάρη σε τέρμα που πέτυχε ο Βρακάς. Από το σημείο εκείνο και μετά ο Εργοτέλης προσπάθησε να αντιδράσει και να φτάσει στο γκολ της ισοφάρισης, ο Λεβαδειακός όμως ήταν αυτός που στο 39΄ έφτασε κοντά στο 2-0, το σουτ όμως που επιχείρησε ο Συμελίδης αποκρούστηκε από τον Τσέλιο με το υπάρχον σκορ να μένει ως έχει μέχρι την λήξη του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη η ομάδα του Ηρακλείου ενέτεινε την πίεση της για να φτάσει στην ισοφάριση. Αυτό θα μπορούσε να είχε γίνει στην φάση του 54΄ ο Πατρινός όμως δεν μπόρεσε να κάνει την κεφαλιά στην σέντρα του Σερβιλάκη. Η απάντηση από την πλευρά των Βοιωτών ήρθε στο 67΄ όταν ο Βρακάς από πλεονεκτική θέση δεν μπόρεσε να κάνει το 2-0. Η τελευταία καλή στιγμή του αγώνα ήταν στο 87΄ και άνηκε στην ομάδα του Νίκου Μπαδήμα, με τον Κωστανάσιο από καλή θέση να μην μπορεί να νικήσει τον Μάρκοβιτς, ο οποίος κατάφερε να διατηρήσει το 1-0 που ήταν και το τελικό σκορ.

Αιγάλεω – Διαγόρας 1-2

Ηρόδοτος – Αστέρας Βλαχιώτη 2-1

ΟΦ Ιεράπετρας – Ζάκυνθος 5-1

Κηφισιά – Καλαμάτα 1-2

Καλλιθέα – Χανιά 3-1

Ρόδος – Καραϊσκάκης 3-0 α.α.

Ρεπό: ΑΕΚ Β