Με έντονο σασπένς ολοκληρώθηκαν όλες οι κυριακάτικες (07/11) αναμετρήσεις στον Βόρειο όμιλο της Super League 2, με τον αγώνα μεταξύ Απόλλωνα Λάρισας και ΑΟ Τρίκαλα (3-3) να ξεχωρίζει.

Θεαματικό είναι το ξεκίνημα της Super League 2, με τις ανατροπές και τις συγκινήσεις να συνεχίζονται και σήμερα, μετά το χθεσινό (06/11) άνοιγμα της αυλαίας.

Πάμε να δούμε αναλυτικά όσα έγιναν στα σημερινά παιχνίδια του Βορείου ομίλου:

Απόλλων Λάρισας – ΑΟ Τρίκαλα 3-3

Στη ματσάρα της αγωνιστικής, στο θεσσαλικό ντέρμπι της πρεμιέρας, τα Τρίκαλα γύρισαν από την… κόλαση και πήραν έναν σπουδαίο βαθμό. Ο Απόλλων προηγήθηκε νωρίς με δύο τέρματα από Κανούλα και Γιαννίτση, όμως ο Ριζογιάννης μείωσε σε 2-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Όταν οι γηπεδούχοι έκαναν το 3-1 με πέναλτι του Λίταινα στο 71ο λεπτό, όλοι πίστεψαν ότι είχαν μόλις κλειδώσει το πρώτο τους τρίποντο. Λογάρισαν χωρίς τον Ελευθεριάδη, ωστόσο, που πέτυχε δύο γκολ στο 80′ και στο 86′ και έφερε το παιχνίδι στα ίσα, χαρίζοντας ένα βαθμό στην ομάδα του. Αποβλήθηκε ο Ευθυμίου στο 89′.

Ηρακλής – Νίκη Βόλου 0-0

Στη μοναδική δίχως τέρματα αναμέτρηση του Βορείου ομίλου, Ηρακλής και Νίκη Βόλου δεν κατάφεραν να βρουν δίχτυα, παρά το γεγονός ότι είχαν αμφότεροι ορισμένες καλές στιγμές στο παιχνίδι.

Πιερικός – Ξάνθη 1-1

Όλα έδειχναν ότι οι Ακρίτες θα έφευγαν με το διπλό από την Κατερίνη, χάρη σε γκολ-πέναλτι του Διαμαντόπουλου στο πρώτο ημίχρονο. Όμως, ο Πιερικός δεν πέταξε λευκή πετσέτα και κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση στο 80′, με δράστη τον Μυλιώτη.

Βέροια – Αλμωπός Αριδαίας 1-0

Ο Γιάννης Πασάς έβαλε τη Βέροια μπροστά στο σκορ στο 11ο λεπτό και ο Αλμωπός δε βρήκε απάντηση στα υπόλοιπα 80′. Η επιστροφή των Ημαθιωτών στη Super League 2 συνδυάστηκε με νίκη.

Αναγέννηση Καρδίτσας – Θεσπρωτός 1-0

Με γκολ του Δαμιανού Γκίνη μόλις στο πρώτο λεπτό του αγώνα, η Αναγέννηση Καρδίτσας έστειλε μήνυμα με το «καλησπέρα» στη φετινή σεζόν, διατηρώντας το προβάδισμα της ως το τελευταίαο σφύριγμα του διαιτητή και παίρνοντας το πρώτο τρίποντο της σεζόν.

Απόλλων Πόντου – Καβάλα ΔΕΝ ΔΙΕΞΗΧΘΗ

Δίχως να έχουν συμπληρώσει ρόστερ, οι Καβαλιώτες δεν ταξίδεψαν στην Καλαμαριά και η τύχη του αγώνα κόντρα στον Απόλλωνα Πόντου θα κριθεί από τον αθλητικό δικαστή.

Πανσερραϊκός – Ολυμπιακός Βόλου 2-2 (06/11)

Ολυμπιακός Β – ΠΑΟΚ Β 3-1 (06/11)