Η Ξάνθη υπέστη ήττα σοκ από τον προτελευταίο Ολυμπιακό Βόλου με 1-0, χάνοντας έδαφος στο κυνήγι της κορυφής.

Ο Ολυμπιακός Βόλου υποδέχθηκε την Ξάνθη στην έδρα του στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Betsson Super League 2, με τους γηπεδούχους να σοκάρουν τους φιλοξενούμενους πανηγυρίζοντας το τρίποντο της νίκης στην εκπνοή της αναμέτρησης.

Η Ξάνθη στο πρώτο ημίχρονο έχασε τεράστια ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ, όταν στο 33ο λεπτό ο Γκάβριτς εκτέλεσε φάουλ, ο Αλί Μπαμπά με το σώμα έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια άουτ. Αυτή ήταν και η μεγαλύτερη ευκαιρία του πρώτου ημιχρόνου.

– NaN:NaN
Στο δεύτερο ημίχρονο η Ξάνθη είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, ωστόσο οι γηπεδούχοι είπαν την τελευταία λέξη στην αναμέτρηση, όταν στο 90ο λεπτό ο Βερνάρδος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ίτσο και χάρισε στην ομάδα του ένα πολύτιμο τρίποντο στην προσπάθεια που κάνει για την παραμονή.

Αντίθετα η Ξάνθη συνέχισε τα αρνητικά αποτελέσματα και πλέον βλέπει την κορυφή του Βόρειου Ομίλου της Betsson Super League 2 να απομακρύνεται…