Χάρη σε γκολ του πρώην «πράσινου» Χρήστου Σέχου, το Αιγάλεω επικράτησε επί του Παναθηναϊκού Β΄ με σκορ 1-0 και ανέβηκε στην 4η θέση της Super League 2.

Τα πρώτα δέκα λεπτά του αγώνα οι δύο ομάδες δεν μπορούσαν να απειλήσουν η μία την άλλη. Η κατοχή ήταν μοιρασμένη και οι παίκτες προσπαθούσαν να βρουν τα πατήματα τους στον αγωνιστικό χώρο.

Στο 17΄ ήρθε η πρώτη στιγμή για τους φιλοξενούμενους. Ο Αρναρέλλης μπήκε στην περιοχή του «τριφυλλιού» από τα δεξιά, έβγαλε την σέντρα, με τον Ρόμπι να διώχνει σε κόρνερ με κεφαλιά. Οκτώ λεπτά αργότερα οι πράσινοι έφτασαν μία ανάσα από το να ανοίξουν το σκορ. Ο Τουρκοχωρίτης έβγαλε μια σέντρα από τα δεξιά, ο Κρυπαράκος έδωσε στον Τσιριγώτη, εκείνος με την σειρά του έστρωσε στον Αθανασακόπουλο, ο οποίος έκανε του σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε μόλις άουτ.

Το Αιγάλεω απείλησε εκ νέου στο 33΄. Ο Αρναρέλλης σούταρε μέσα από την περιοχή, αλλά ο Ξενόπουλος απέκρουσε. Κάπως έτσι ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο, με το σκορ στο 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο o Παναθηναϊκός πίεσε για να σκοράρει, με τον Σερπέζη να χάνει πολύ μεγάλη ευκαιρία στο 55ο λεπτό. Συγκεκριμένα, ο Αθανασακόπουλος εκτέλεσε ένα κόρνερ, η μπάλα στρώθηκε στον Σερπέζη στο δεύτερο δοκάρι, έκανε τον σουτ, όμως ο Σικαλιάς με δύσκολη επέμβαση κράτησε ανέπαφη την εστία του. Στην επόμενη φάση, το Αιγάλεω κατάφερε να ανοίξει το σκορ, με τον πρώην «πράσινο», Χρήστο Σέχου να σκοράρει, κάνοντας το 1-0 για τους φιλοξενούμενους.

Στο 77΄ το Αιγάλεω είχε μεγάλη ευκαιρία για να διευρύνει το προβάδισμά του, ωστόσο το σουτ του Αρναρέλλη σταμάτησε στο δοκάρι, ενώ στο 80΄ ο Παναθηναϊκός έφτασε κοντά στην ισοφάριση με τον Καρβούνη, αλλά το σουτ του έφυγε ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι και το 1-0 παρέμεινε μέχρι το τέλος.