Ο ΠΑΟΚ Β’, επικράτησε της ΑΕΛ με 1-0. Γκολ και αποβολή από τον Γκορντεζιάνι, χαμένο πέναλτι απ τη Λάρισα στο 91. Αγωνίστηκε για ένα ημίχρονο ο Μιχαηλίδης.

Ο ΠΑΟΚ Β’ σημείωσε την πρώτη του νίκη στη Super League 2, επικρατώντας της ΑΕΛ 1-0 στο γήπεδο του Μακεδονικού. Χρύσος σκόρερ για την ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία ήταν ο Βασίλης Γκορντεζιάνι στο 31ο λεπτό. Ο 20χρονος επιθετικός άφησε τη δεύτερη ομάδα του Δικεφάλου με δέκα παίκτες, καθώς κλώτσησε εκτός φάσης τον Παπαγεωργίου στο 47′ και αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη.

Οι γηπεδούχοι είχαν κάποιες σημαντικές ευκαιρίες με τον Μπράντονιτς στο 13′ και τον Χατζηστραβό στο 24′, ωστόσο βρήκαν αυτό που ήθελαν με τον Γκορντεζιάνι στο 31′, έπειτα από ωραία ομαδική προσπάθεια και πάσα του Μπράντονιτς. Ο κίπερ των βυσσινί, Θεοδωρόπουλος, στην προσπάθειά του να αποσοβήσει το γκολ, χτύπησε στο κεφάλι του και έγινε αναγκαστική αλλαγή. Η πρώτη διάγνωση

Η ΑΕΛ μετά και το αριθμητικό πλεονέκτημα πίεσε τον ΠΑΟΚ Β’ στην προσπάθειά της να πάρει κάτι από το παιχνίδι. Οι βυσσινί είχαν τις ευκαιρίες για να σκοράρουν και σπατάλησαν τη μεγαλύτερη στις καθυστερήσεις.

Ο Όγκμποε κέρδισε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Ταλιχμανίδη σε εναέρια μονομαχία. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Πλέγας ο οποίος έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι. Στα αξιοσημείωτα του ματς η συμμετοχή 45 λεπτών του Γιάννη Μιχαηλίδη, ο οποίος αγωνίστηκε για πρώτη φορά βασικός από τον περασμένο Μάρτιο.

ΠΑΟΚ Β’: Ταλιχμανίδης, Τασιούρας, Μιχαηλίδης (46′ Κωττάς), Μορικέλι, Κιτσάκης (75′ Μελετίδης), Ουεντραόγκο, Γρόσδης (73′ Κουτεντάκης), Χατζηστραβός (57′ Δαρέλας), Μπράντονιτς (63′ Σπυρίδης), Σπυράκος, Γκορντεζιάνι.

ΑΕΛ: Θεοδωρόπουλος (36′ λ.τ Σουλούκος), Θ. Παπαγεωργίου, Κοσονού (62′ Μαΐδανός), Γκοτζαμανίδης, Ηλιάδης, Πλέγας, Κ. Παπαγεωργίου (62′ Αντράντα), Θωμαΐδης (55′ Μαυριάς), Νικολιάς, Πεντρόσο, Όγκμποε.