Ο ΠΑΟΚ Β’ αναδείχθηκε ισόπαλος με τη Βέροια με 2-2 σε φιλική αναμέτρηση ενόψει της έναρξης της Super League 2.

Δεδομένης της αναβολής του πρωταθλήματος της Super League 2, ΠΑΟΚ Β και Βέροια τέσταραν τις δυνάμεις τους σε φιλική αναμέτρηση στη Σουρωτή, με το τελικό 2-2 να «σφραγίζει» τις προσπάθειες των δύο ομάδων.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε χωρίς ιδιαίτερες φάσεις, με την Βέροια να ανοίγει το σκορ με την έναρξη του δεύτερου μέρους, αφού ο Πεταυράκης στο 51′ έβαλε σε θέση οδηγού την ομάδα του Παύλου Δερμιτζάκη.

Η απάντηση του ΠΑΟΚ Β’ ήταν άμεση, με τον Σελιμάι στο 60ο λεπτό να «γράφει» το 1-1, όμως η Βέροια στο 65′ ανάκτησε το προβάδισμα με τον Πόζογλου. Το τελικό 2-2 διαμορφώθηκε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αντώνη Γαϊτανίδη στο 85ο λεπτό της φιλικής αναμέτρησης.