Νικηφόρα ξεκίνησε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις του στην Super League 2 ο Λεβαδειακός, ο οποίος επικράτησε με 2-0 του Καραϊσκάκη εκτός έδρας στην πρεμιέρα. Ισόπαλα τα άλλα δύο παιχνίδια σε Πάτρα και Ιεράπετρα.

Καραϊσκάκης – Λεβαδειακός 0-2

Με το δεξί μπήκε στο πρωτάθλημα ο Λεβαδειακός, που πέρασε νικηφόρα από την Άρτα και την έδρα του Καραϊσκάκη. Το συγκρότημα του Σωτήρη Αντωνίου ήταν αυτό που μπήκε πιο καλύτερα στο παιχνίδι και μόλις στο 3΄ έφτασε κοντά στο να προηγηθεί στο σκορ, το σουτ όμως του Συμελίδη αντί για τα δίχτυα του Σοϊλεμέζογλου σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του τέρματός του.

Αυτό το οποίο δεν κατάφεραν να πετύχουν οι Βοιωτοί σε εκείνο το χρονικό σημείο, το πέτυχαν στο 7΄με το σουτ του Μυτίδη να καταλήγει στα δίχτυα. Από το σημείο εκείνο και μετά ο Λεβαδειακός κυριάρχησε στο ματς και στο 32΄ έφτασε κοντά στο να ζευγαρώσει τα τέρματά του, το σουτ όμως του Νίλι απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Σοϊλεμέζογλου. Στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλλαξε κάτι στο σκορ, το οποίο και διατηρήθηκε ως είχε μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους.

Ότι δεν μπόρεσε να πετύχει η ομάδα της Βοιωτίας στο πρώτο μέρος, το πέτυχε στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 55΄ με την κεφαλιά του Μύγα. Στο 59΄ ο Λεβαδειακός έχασε σημαντικη ευκαιρία για να κάνει το 0-3 με το Συμελίδη να βγαίνει μόνος του απέναντι στον Σοϊλεμέζογλου και να στέλνει την μπάλα άουτ. Από την πλευρά της η ομάδα του Δημήτρη Μπέλα προσπάθησε να αντιδράσει και να ξαναμπεί στο παιχνίδι, χωρίς όμως να τα καταφέρει με συνέπεια το ήδη υπάρχον σκορ να μείνει ως έχει μέχρι το τέλος του αγώνα.

Παναχαϊκή – Τρίκαλα 1-1

Από έναν βαθμό αυτόν της ισοπαλίας έβαλαν στο σακούλι τους Παναχαϊκή και Τρίκαλα, στον πρώτο τους αγώνα για την Super League 2. Στα του παιχνιδιού η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου ήταν αυτή, η οποία είχε με την κατοχή της μπάλας στα πρώτα λεπτά του αγώνα, χωρίς ωστόσο να έχει γίνει απειλητική για την εστία του Γιακουμή.

ΟΦ Ιεράπετρας – Διαγόρας Ρόδου 1-1