Του κεφαλιού του έκανε ο Ροβίθης και χάρισε την πρώτη νίκη στην φετινή σεζόν στον Εργοτέλη με 2-1 επί της Κέρκυρας, για την 4η αγωνιστική της Super League 2.

Οι Κρητικοί έλεγχαν το παιχνίδι στα πρώτα λεπτά, χωρίς όμως να δημιουργούν την μεγάλη ευκαιρία μπροστά από την αντίπαλη εστία. Από την άλλη οι φιλοξενούμενοι έφτασαν κοντά στο γκολ, όμως οι προσπάθειες του Γεωργακόπουλου και του Βουκελάτου να μην βρίσκουν στόχο.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν με το τέρμα του Κουατένγκ που το αφιέρωσε στον μεγάλο άτυχο, Γιάννη Ιατρούδη. Οι παίκτες του Εργοτέλη πατούσαν καλύτερα και πλησίασαν στο 2-0, όμως αυτό δεν ήρθε ποτέ. Στην αντίπερα όχθη η είσοδος των Αμαραντίδη και Γεωργακόπουλου ανέβασε την απόδοσή του συνόλου που πίεζε για την ισοφάριση. Αυτή ήρθε στο 89΄ με το τακουνάκι του Βουκελάτου, όμως οι Κρητικοί δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη, αφού βρήκαν το γκολ με την κεφαλιά του Ροβίθη, που “έγραψε” το τελικό 2-.