Την συμμετοχή του στα πλέι οφ της Super League 2 εξασφάλισε ο Εργοτέλης, ο οποίος ήρθε ισόπαλος 1-1 με την Παναχαϊκή, ενώ από την άλλη οι Πατρινοί έμειναν στην 7η θέση και θέλουν συνδυασμό αποτελεσμάτων προκειμένου να τερματίσουν και αυτοί στην πρώτη 6αδα. Ισόπαλοι επίσης με 1-1 Καραϊσκάκης και Δόξα Δράμας, ενώ τα Χανιά επικράτησαν με 2-1 του Απόλλωνα Λάρισας.

Την είσοδό του στα play-offs σφράγισε ο Εργοτέλης που ήρθε ισόπαλος με σκορ 1-1 με την Παναχαϊκή. Από την άλλη πλευρά, οι Πατρινοί πρέπει να κερδίσουν την Ξάνθη εκτός έδρας την επόμενη αγωνιστική και να στραβοπατήσει ο Διαγόρας για να συμμετέχουν και αυτοί στα Play off.

Η Παναχαϊκή ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ, με τον Χρήστο Αραβίδη να κάνει το 1-0 στο 13ο λεπτό με πολύ όμορφο τρόπο, ενώ λίγο αργότερα (16′) έχασαν τεράστια ευκαιρία για το 2-0, καθώς ο Πάνου βρήκε το δοκάρι. Έτσι, οι Κρητικοί κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσα στο 31΄ με κεφαλιά του Τάιρον Κόνραντ. Πάντως, οι Πατρινοί έχασαν ακόμη μια τεράστια ευκαιρία για να βρουν δίχτυα, καθώς σπατάλησαν και πέναλτι στο 74’, με τον Αραβίδη να μην μπορεί να νικήσει τον Κατσιμήτρο από την άσπρη βούλα.

Στις νίκες επέστρεψαν τα Χανία, καθώς επικράτησαν με σκορ 2-1 του Απόλλων Λάρισας εντός έδρας. Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα νωρίς (8΄) με πολύ όμορφο γκολ του Μπραμπίγια. Η απάντηση όμως των φιλοξενουμένων ήταν άμεση, καθώς στο 12′ ο Ομπράντοβιτς με ωραίο πλασέ ισοφάρισε σε 1-1. Ακόμη και έτσι όμως, τα Χανιά κατάφεραν και βρήκαν ξανά δίχτυα στο 16΄ με τον Τριανταφυλλάκο να κάνει το τελικό 2-1 με κεφαλιά.

Τη νίκη δεν κατάφερε να κρατήσει μέχρι το τέλος ο Καραϊσκάκης κόντρα στη Δόξα Δράμας. Η ομάδα της Άρτας ήταν μπροστά στο σκορ μέχρι το 87΄, όμως ισοφαρίστηκε, με το ματς να τελειώνει ισόπαλο 1-1. Ο Θεολόγου ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ με κεφαλιά στο 68΄ για τους Αρτινούς, ωστόσο ο Σαμπανίδης στο 87ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 1-1 στο ματς.