Ο ΠΑΣ Γιάννινα σκαρφάλωσε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, επικρατώντας με 1-0 στους «Ζωσιμάδες» την Δόξα Δράμας στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Football League.

Με τον καλύτερο τρόπο εκμεταλλεύτηκε το δώρο του Καραϊσκάκη, ο οποίος πέτυχε την τέταρτη του νίκη εντός έδρας και προσπέρασε στην βαθμολογία τον Απόλλωνα Σμύρνης. Το συγκρότημα του Αργύρη Γιαννίκη μετά το πέρας του πρώτου δεκαλέπτου ανέβασε την απόδοση του προκειμένου να φτάσει στο γκολ που θα τον έβαζε μπροστά στο σκορ.

Αυτό ήρθε στο 24΄ με την γυριστή κεφαλιά του Κρίζμαν να καταλήγει στα δίχτυα του Μένκα και να κάνει το 1-0. Από το σημείο εκείνο και μετά ο «Άγιαξ της Ηπείρου» πίεσε προκειμένου να φτάσει στο γκολ, που θα του έδινε προβάδισμα δύο τερμάτων στο ματς. Από την πλευρά τους οι «μαυραετοί» προσπάθησαν να φτάσουν στην ισοφάριση, κάτι το οποίο θα μπορούσε να είχε γίνει στην φάση του 36΄, η κεφαλιά όμως του Κουκόλη αντί για τα δίχτυα του Χουτεσιώτη κατέληξε μόλις άουτ από την εστία του.

Στα εναπομείναντα λεπτά μέχρι την λήξη του πρώτου μέρους δεν άλλαξε κάτι στο σκορ, το οποίο και διατηρήθηκε ως έχει μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή. Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο πρώτο τέταρτο του β΄ μέρους, ο ρυθμός του αγώνα ήταν χαμηλός, με συνέπεια να μην υπάρχουν καλές φάσεις στο παιχνίδι. Όλα αυτά μέχρι το 68΄ όταν ο Παμλίδης βγήκε τετ α τετ με τον Μένκα, δεν κατάφερε όμως να τον νικήσει.

Στο 72΄ οι Ηπειρώτες είχαν μία ακόμα καλή στιγμή για να κάνουν το 2-0, όταν ο Λεό βρέθηκε απέναντι από τον τερματοφύλακα των Δραμινών, δεν μπόρεσε όμως να τον νικήσει…, ενώ στο 75΄ το σουτ του Παμλίδη ανάγκασε τον Μένκα να πέσει στη γωνία του και να διατηρήσει το 1-0. Με το πέρας της ώρας ο ΠΑΣ ενέτεινε την πίεση του και στο 92΄ είχε μία ακόμα καλή στιγμή για να ζευγαρώσει τα γκολ του, ο Μένκα όμως είπε και πάλι «όχι» αυτή τη φορά σε σουτ του Κάστρο, διατηρώντας με τον τρόπο αυτό το υπάρχον σκορ που ήταν και το τελικό του αγώνα.