Στην κορυφή της Super League 2 βρέθηκε ο Εργοτέλης, ο οποίος έκανε τεράστια ανατροπή στην έδρα του Ιωνικού και επικράτησε με σκορ 3-2, ενώ ο Λεβαδειακός επικράτησε άνετα του Καραϊσκάκη (4-0).

Χάρη σε καταπληκτική εμφάνιση του Τσέλιου, ο οποίος έκανε χατ-τρικ, o Eργοτέλης πήρε μεγάλο διπλό από τον Ιωνικό με σκορ 3-2 και ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας. Ο Ιωνικός προηγήθηκε από νωρίς με τον Ρόλε (3΄), με την απάντηση των Κρητικών να είναι άμεση με τον Τσέλιο στο 11′. Στο δεύτερο μέρος ο Πλατέλλας έγραψε το 2-1 (51΄) και ο Τσέλιος μέσα σε δέκα λεπτά με δύο ακόμη τέρματα (71’, 81’) έδωσε στους Κρητικούς ένα σπουδαίο τρίποντο.

Καταιγιστικός ήταν ο Λεβαδειακός απέναντι στον Καραϊσκάκη καθώς τον… υπέταξε με τέσσερα τέρματα (4-0). Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 5ο λεπτό με τον Μπιανκόνι. Με την έναρξη του 2ου μέρους (50’) ο Μεχία με ωραίο σουτ σημείωσε ένα πολύ όμορφο γκολ για να κάνει το 2-0. Το τρίτο γκολ του Λεβαδειακού ήρθε με τον Δημόπουλο στο 52′, του οποίου η έμπνευση να εκτελέσει απευθείας το φάουλ που κέρδισε η ομάδα του και στο 60′ ο Μπιανκόνι διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Μια ακόμα νίκη πανηγύρισε ο Διαγόρας, τέταρτη συνεχόμενη, ο οποίος δείχνει… ασταμάτητος το τελευταίο διάστημα. Οι Ροδίτες επικράτησαν 1-0 του ΟΦ Ιεράπετρας και συνεχίζουν να βρίσκονται στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας. Η ομάδα του Σάκη Θεοδοσιάδη ήταν καλύτερη κατά τη διάρκεια του αγώνα και κατάφερε να σκοράρει στο 59ο λεπτό, με τον Μπαστακο να νικάει τον Αθανασόπουλο με μία πολύ ωραία λόμπα ο οποίος με λόμπα για το 1-0.

Απόδραση για τα Χανιά που επικράτησαν 1-0 της Δόξας Δράμας και επέστρεψαν στα θετικά αποτελέσματα. Οι Κρητικοί πήραν ανάσα βαθμολογικά, με τον Βασιλόγιαννη να σκοράρει στο 18ο λεπτό και να χαρίζει τη νίκη στην ομάδα του με σκορ 1-0, ενώ τέλος, σε δύο ματς με λίγες φάσεις, Τρίκαλα – Παναχαϊκή και Ξάνθη – Απόλλων Λάρισας έληξαν αμφότερα χωρίς σκορ 0-0.