Κισσαμικός – Αχαρναϊκός 4-1

Άνετη επικράτηση του Κισσαμικού, στην έδρα του επί του Αχαρναϊκού με 4-1. Το σκορ άνοιξε ο Ξύδας στο 14′ για τον Κισσαμικό, για να κάνει το 2-0 στο 34′ ο Γκίνι. Στο 40ο λεπτό ο Τζανέτος μείωσε σε 2-1 για τον Αχαρναϊκό. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κισσαμικός σημείωσε και τρίτο γκολ στο 52′ με τον Ντάγκρα, ενώ ο Ξύδας στο 72′ διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

Αναγέννηση Καρδίτσας – Παναιγιάλειος 1-0

Μεγάλη νίκη της Αναγέννησης στην Καρδίτσα με 1-0 επί του Παναιγιάλιου, σε ένα πολύ κλειστό παιχνίδι. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Ποζατζίδης στο 72′ για την Αναγέννηση.

Βέροια – Καραϊσκάκης 0-2

Πολύ σημαντικό «διπλό» στην έδρα της Βέροιας πέτυχε ο Καραϊσκάκης, αφού έφυγε από την πόλη της Ημαθίας νικητής με 0-2. Ο Χούσος στο 53′ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 93′ έκανε το 0-3 για τον Καραϊσκάκη, εξασφαλίζοντας την νίκη για την ομάδα του.

ΟΦΗ – Αιγινιακός 6-0

Τρομερη εμφάνιση από τον ΟΦΗ που έκανε επίδειξη δύναμης απέναντι στον Αιγινιακό, νικώντας τον με 6-0 στην Κρήτη. Σκόρερ για την ομάδα του ΟΦΗ οι Παπαστεριανός (7′), Χαντί (20′, 76′), Αρμίς (42′, 44′) και Μάνος (85′).

Παναχαϊκή – Εργοτέλης 2-1

Δύσκολη νίκη για την Παναχαϊκή απέναντι στον Εργοτέλη με 2-1 στην Πάτρα. Το σκορ άνοιξε ο Στεργίδης στα 11″, πετυχαίνοντας ένα εκ των γρηγορότερων γκολ στην ιστορία του ελληνικού ποδοσφαίρου, πριν ισοφαρίσει ο Κάιπερς στο 25′ για τον Εργοτέλη. Η Παναχαϊκή πήρε την νίκη χάρη στο γκολ του Μωραΐτη στο 78′, με το οποίο έγινε το 2-1.

Πανσερραϊκός – Απόλλων Πόντου 3-3

Εκπληκτικό ματς στις Σέρρες με τον Πανσερραϊκό να αναδεικνύεται ισόπαλος 3-3 με τον Απόλλωνα Πόντου. Ο Πανσερραϊκός άνοιξε το σκορ στο 36′ με τον Γκούρτσο και έκανε το 2-0 στο 57′ με τον Δούμτσο. Ο Απόλλωνας μείωσε με τον Βεργώνη στο 59′ σε 2-1, για να κάνει το 3-1 στο 62′ ο Παπουτσογιαννόπουλος. Όμως ο Απόλλων Πόντου κατάφερε να ισοφαρίσει στο τελικό 3-3 με τους Μπρίτο και Βεργώνη στο 75′ και το 84′ αντίστοιχα.

Σπάρτη – Απόλλων Λάρισας 2-0

Εύκολα επιβλήθηκε του Απόλλωνα Λάρισας η Σπάρτη, τον οποίο κέρδισε με 2-0. Το σκορ άνοιξε στο 56′ ο Τριανταφυλλάκος, με τον Ράνο να είναι αυτός που έκανε το 2-0 για την Σπάρτη στο 64′, διαμορφώνοντας και το τελικό σκορ.

Άρης – Καλλιθέα 2-0

Ακόμα μία νίκη πήρε στο φετινό πρωτάθλημα ο Άρης που νίκησε στη Θεσσαλονίκη με 2-0 την Καλλιθέα. Το σκορ άνοιξε στο πρώτο ημίχρονο ο Διαμαντόπουλος στο 41ο λεπτό, ενώ ο ίδιο παίκτης στο 77′ έκανε το τελικό 2-0.