Ο Ατρόμητος επιβλήθηκε εύκολα με 3-0 (Μπέρτος αυτ., Μανούσος, Ανδρούτσος) της Λάρισας στο Περιστέρι, παίζοντας κατά διάστημα ωραίο ποδόσφαιρο και επέστρεψε στην κορυφή των πλέι άουτ.

Το πρώτο μέρος εξελίχθηκε σε παράσταση για ένα ρόλο, με τον Ατρόμητο να πραγματοποιεί ένα από καλύτερα φετινά 45λεπτα του. Οι Περιστεριώτες είχαν από την αρχή την πρωτοβουλία των κινήσεων και απείλησαν με το καλημέρα (5’) όταν ο Ραμπέγιο αστόχησε εξ επαφής, έπειτα από ασταθή επέμβαση του Γκέργκελι σε σουτ του Γκαλο από τα 30 μέτρα.

Η πίεση των γηπεδούχων απέδωσε καρπούς στο 9´ με τον Μπέρτο να σπρώχνει άθελα του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του έπειτα από γύρισμα του Ντε Πο. Ο Ατρόμητος συνέχισε να έχει την πρωτοβουλία και στο 38’ ο Ενσικουλου έχασε μοναδική ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του. Χαρακτηριστικό της εικόνας του ματς ήταν ότι η Λάρισα έκανε το πρώτο της σουτ στο 39’.

Στην επανάληψη η Λάρισα απείλησε με το καλημέρα με ένα σουτ του Παπάζογλου, ωστόσο ο Ατρόμητος ήταν αποφασισμένος να «καθαρίσει« το παιχνίδι. Στο 52’ έγινε το 2-0 με τον Μανούσο και ένα λεπτό αργότερα ο Ενσικουλου σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι σε κενή εστία.

Το δεύτερο γκολ απελευθέρωσε ακόμα περισσότερο τους γηπεδούχους και στο 73’ ο Ανδρούτσος με ένα εκπληκτικό σουτ έβαλε το κερασάκι στην νίκη και στη μεγάλη εμφάνιση της ομάδας του. Το 3-0 παρέμεινε ως το τέλος, με τον Ατρόμητο να κερδίζει το χειροκρότημα επάξια και να επιστρέφει και πάλι στην πρώτη θέση των πλέι άουτ.