Σε ένα ματς διαφήμιση για το ποδόσφαιρο, ο Άρης σόκαρε τον Σάββα Παντελίδη στο ντεμπούτο του στον πάγκο της ομάδας του Περιστερίου (Φετφατζίδης 93′), κλέβοντας τον βαθμό της ισοπαλίας σε ένα παιχνίδι που φαινόταν χαμένο!

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν στο σκορ, χάρη σε ένα ακόμα απίθανο γκολ του Απόστολου Βέλλιου, που «χτύπησε» ξανά με ανάποδο ψαλιδάκι, ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Αρης βρήκε γκολ ισοφάρισης με τον Μπρούνο Γκάμα.

Εκ τότε, οι φάσεις στο παιχνίδι ήταν μετρημένες στα δάχτυλα του ενός χεριού με την καλύτερη να ανήκει στον Ατρόμητο, όταν έπειτα από όμορφη συνεργασία των Ανδρούτσου και Ουκγράι ο τελευταίος απέτυχε να σκοράρει στέλνοντας εξ’ επαφής την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Εμαν και έπειτα αυτή κατέληξε άουτ.

Ολα αυτά μέχρι να μπούμε στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα. Σε εκείνο το χρονικό σημείο, οι δύο ομάδες έμοιαζαν σαν να «ξύπνησαν» από τον λήθαργο που είχαν μπει στο δεύτερο μέρος, με τη μία φάση να διαδέχεται την άλλη. Η κακή αντίδραση του Μπα έφερε τον Γιώργο Μανούσο αντιμέτωπο από τον Εμαν από τα έντεκα βήματα με τον πρώτο σκόρερ του Ατρομήτου να μη λαθεύει και στο 83′ να βάζει την ομάδα του ξανά σε τροχιά νίκης.

Ο Αρης όμως είχε σε εκπληκτική ημέρα τον Γιάννη Φετφατζίδη, με τον Ελληνα άσο στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων να βρίσκει γκολ (είχε ασίστ στο 1-1) πετυχαίνοντας το τελικό 2-2, με τους Κίτρινους ένα λεπτό αργότερα να χάνουν και μοναδική ευκαιρία για την ολική ανατροπή με το γυριστό σουτ του Σάσα να διώχνει πάνω στην γραμμή ως από «μηχανής Θεός» ο Ρισβάνης.

Βέβαια, το τελικό 2-2 δεν άφησε ικανοποιημένη καμία από τις δύο ομάδες. Ο Ατρόμητος πήγε στους 15 βαθμούς, ο Αρης τους 18, μένοντας εκτός εξάδας, έχοντας όμως για «λάφυρο» το γεγονός πως παραμένει αήττητος για 7ο σερί παιχνίδι με τον Μίκαελ Ενινγκ στον πάγκο του.