Με τον Ρομπάιγ να κάνει το ντεμπούτο του και να σκοράρει ο Ατρόμητος επικράτησε με 2-1 της Φένλο, στο τρίτο φιλικό του για φέτος.

Ο Ατρόμητος άφησε θετικές εντυπώσεις στο τρίτο φιλικό του κόντρα στην Φένλο με τον Ρομπάιγ να κάνει το ανεπίσημο ντεμπούτο του με τη φανέλα της ομάδας του Κρις Κόλμαν

Μόλις στα 19 δευτερόλεπτα ο Ατρόμητος άνοιξε το σκορ καθώς μετά από σέντρα ο Κλωναρίδης έκανε το 1-0 με δυνατό σουτ στη κίνηση. Μάλιστα η ομάδα του Κόλμαν είχε ευκαιρίες να διπλασιάσει τα τερματά της καθώς πίεζε αρκετά, ωστόσο κάτι τέτοιο δεν έγινε.

Η Φένλο ισοφάρισε πριν το τέλος του πρώτου μέρους στο 23ο λεπτό με ωραίο σουτ του Ρόμερ. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι πήραν εκ νέου προβάδισμα στο 64ο λεπτό με τον Ρομπάιγ από κοντα να κάνει το 2-1 στο ντεμπούτο του με τους Περιστεριώτες που ήταν και το τελικό σκορ.