Τη νίκη με 2-0 κόντρα στη Λαμία, στην πρόβα τζενεράλε ενόψει της έναρξης του πρωταθλήματος, πανηγύρισε ο Ατρόμητος, έχοντας για πρωταγωνιστή τον Αγκιμπού Καμαρά, που είχε συμμετοχή και στα δύο γκολ!

Με εκτός έδρας νίκη 2-0 κόντρα στη Λαμία, ολοκλήρωσε τα φιλικά προετοιμασίας του ενόψει της νέας σεζόν ο Ατρόμητος!

Σε μια αναμέτρηση που έλαβε χώρα στο ΔΑΚ Λαμίας και αποτέλεσε την πρόβα τζενεράλε των δύο ομάδων ενόψει της έναρξης της νέας Stoiximan Super League, ο Ατρόμητος προηγήθηκε από το 10ο κιόλας λεπτό, ενώ διπλασίασε τα τέρματά του στο 20′, με το 2-0 να μένει μέχρι τέλους, με τους Γιουμπιτάνα και Ανγκιέλσκι να είναι οι σκόρερς.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι από την αντίπαλό τους στο μεγαλύτερο διάστηα του αγώνα, με τους νικητές να έχουν για πρωταγωνιστή τους τον Αγκιμπού Καμαρά, ο οποίος ξεχώρισε και από τα πόδια του ξεκίνησαν και τα δύο γκολ!

Ο Ατρόμητος άνοιξε το σκορ στο 10′, όταν μετά από όμορφη ενέργεια του Αγκιμπού, ο Γιουμπιτάνα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, ενώ στο 20′ οι Περιστεριώτες διπλασίασαν τα τέρματά τους, μετά από φάση διαρκείας μπροστά στα καρέ του Νάγκι και γκολ του Ανγκιέλσκι.

Λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου υπήρξε μεγάλη ένταση με πρωταγωνιστές τους Σλίβκα και Αγκιμπού, ενώ στο δεύτερο μέρος η Λαμία βελτίωσε την απόδοσή της, χωρίς να μπορέσει όμως να σκοράρει. Στο 55′ ο Ακούνια τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ενώ ευκαιρία από φαουλ έχασε και ο Καρλίτος, στο 77′. Τίποτα όμως δεν άλλαξε μέχρι τέλους, με τον Ατρόμητο να παίρνει τη νίκη με 2-0.

Οι ενδεκάδες:

Λαμία (Βόκολος): Νάγκι, Νούνιεζ , Κορνέζος, Μαρτίνεζ, Τζανετόπουλος, Σαραμαντάς, Καρλίτος, Σιμόν, Σλίβκα, Λονγκό, Ακούνια

Έπαιξαν και Μούλα, Τσούκαλος, Πάβλοβετς, Μάλτσι, Στάνκο και Τσιλούλης.

Ατρόμητος (Κόλμαν): Τσιντώτας, Κεσχρίντα, Τσακμάκης, Ασεβέδο, Ντε Μποκ, Έρλινγκμαρκ, Γκονθάλεθ, Καμαρά, Ανγκιέλσκι, Γιομπιτάνα, Ντιρκς