Ο Ατρόμητος δεν ενθουσίασε κόντρα στον Παναιτωλικό, αλλά ήταν ουσιαστικός και με τον Μανούσο σε εξαιρετική μέρα, έφτασε στη δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα (2-0). Ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο για την ομάδα του Κάναντι.

Το ματς

Η πρώτη καλή στιγμή στο ματς ήρθε στο 8ο λεπτό για τον Ατρόμητο, όταν η μπάλα έφτασε στην περιοχή, ο Ρισβάνης έκανε την κεφαλιά και έστρωσε στον Κωτσόπουλο αλλά το σουτ του από την περιοχή το έβγαλε ο Κνετ. Ο Λάζαρος πήρε το ριμπάουντ αλλά από κοντά δεν μπόρεσε να σκοράρει.

Πάντως στην αμέσως επόμενη φορά που οι γηπεδούχοι πάτησαν περιοχή, πήραν και κεφάλι στο σκορ. Ο Ρισβάνης που είχε προωθηθεί και σε αυτή τη φάση ανατράπηκε στην περιοχή από τον Ντάλσιο, ο Μανούχος είδε τη φάση στο μόνιτορ και καταλόγισε πέναλτι. Ο Μανούσος στο 14ο λεπτό ανέλαβε την εκτέλεση, έστειλε την μπάλα στη δεξιά πλευρά του Κνετ και άνοιξε λογαριασμό στο ματς.

Όσον ο Παναιτωλικός δεν μπορούσε να βγάλει καν τελική, ο Ατρόμητος πέταξε σπουδαία ευκαιρία να σημειώσει και δεύτερο τέρμα πριν την ανάπαυλα, όταν ο Λάζαρος στο 35’ βρήκε στο πέναλτι τον Σάλομον, αλλά το τελείωμα του Αυστριακού στην κίνηση, που βρέθηκε μόνος του στην περιοχή των «καναρινιών», έφυγε ψηλά.

Μπορεί ο Παναιτωλικός να μην είχε τελική στο πρώτο μέρος, αλλά η πρώτη φάση στην επανάληψη ήταν δική του. Ο Ρισβάνης έκανε το λάθος στο 50’ η μπάλα έφτασε στον Αριγίκμπι που δοκίμασε τα πόδια του, αλλά ο Γιαννιώτης έπεσε στη γωνιά του και έβγαλε τη φάση.

Οι αριθμητικές ισορροπίες του ματς άλλαξαν όμως ένα λεπτό αργότερα, όταν ο Ταχάρ πήγε με τις τάπες στον Κωτσόπουλο με τον διαιτητή Μανούχο να είναι κοντά στη φάση και να δείχνει κόκκινη αφήνοντας με δέκα τα «καναρίνια».

Ο Παναιτωλικός δεν μπορούσε από το ξεκίνημα να διεκδικήσει κάτι και το γεγονός ότι έμεινε με παίκτη λιγότερο, έκανε χειρότερα τα πράγματα. Ο Ατρόμητος στο 78’ καθάρισε το ματς, όταν ο κορυφαίος της αναμέτρησης Μανούσος βρήκε στην περιοχή τον Κωτσόπουλο που δεν δυσκολεύτηκε με κεφαλιά να νικήσει τον Κνετ για το 2-0.