Σκούρα τα βρήκε στην Τούμπα ο Απόλλων Σμύρνης που ηττήθηκε με 3-0 από τον “δικέφαλο του Βορρά” σε ένα ματς που από την αρχή δεν έδειξε καλούς οιωνούς για την ομάδα της Ν. Σμύρνης. Γκολ ο Μακ και ο Πρίγιοβιτς, αυτογκολ ο Κονέ και κόκκινη κάρτα ο Ναδαλες.

Το αήττητο της Τούμπας καλά κρατεί με τον ΠΑΟΚ να είναι ο κυρίαρχος του αγώνα από το πρώτο λεπτό του αγώνα. Μόλις στο 5′ Πέλκας και Κάμπος είχαν την ευκαιρία από το μισό μέτρο αλλά δεν κατάφεραν να σκοράρουν.  Στο 15′ η κεφαλιά του Πρίγιοβιτς επίσης πήγε χαμένη και τελικά στο 26’ έκανε την ασίστ στον Μακ με τον Σλοβάκονα ανοίγει το σκορ (1-0). Αργότερα, ο Πέλκας έκανε το κόρνερ και ο Κονέ στην προσπάθεια του να απομακρύνει πέτυχε… δεύτερο γκολ για τον ΠΑΟΚ.

Οι γηπεδούχοι στο δεύτερο μέρος μπήκαν ακόμα πιο δυνατά και έψαξαν για ακόμα ένα γκολ. Το οποίο και ήρθε από τον Αλεξάνταρ Πρίγιοβιτς, με ασίστ του Μάτος, στις καθυστερήσεις, με τον Σέρβο φορ να φτάνει τα 25 γκολ σε 43 εμφανίσεις του με την ασπρόμαυρη φανέλα και τα 15 τη φετινή σεζόν.

ΠΑΟΚ (Ρ. Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Βιεϊρίνια, Τσίμιροτ, Μαουρίσιο (86’ Σάχοφ), Πέλκας (82’ Ελ Καντουρί), Κάμπος (77’ Λημνιός), Μακ, Πρίγιοβιτς.

Απόλλων Σμύρνης (Γ. Παράσχος): Χουάντερσον, Κούρος (66’ Χουάρεζ), Μπαρτολίνι, Ζησόπουλος, Στάθης, Κοντοέ, Τσουκαλάς (74’ Μενδρινός), Ναδάλες, Κονέ, Ντεβέσα (81’ Αλίβοντιτς), Αλμπάνης.