Η όγδοη αγωνιστική της Super League έκλεισε την αυλαία της πρώτης της ημέρας με την Λαμία κόντρα στον Παναθηναϊκό σε έναν αγώνα χωρίς νικητή με το σκορ στο 1-1.

Ο Παναθηναϊκός το προσπάθησε από την αρχή όπως και η ομάδα της Λαμίας. Στο 20’ ο Μόλινς με κεφαλιά προσπαθεί για το τέρμα αλλά η μπάλα βγαίνει άουτ. Οι «πράσινοι» πίεσαν κι άλλο τα επόμενα λεπτά αλλά στο 38’ είχαν την πιο άτυχη στιγμή του αγώνα. Στη φάση αυτή η Λαμία ανοίγει το σκορ κάνοντας το 1-0 με αυτογκολ του Χουλτ. Έτσι οι Λαμιώτες πήραν το προβάδισμα στο ημίχρονο από λάθος των αντιπάλων τους.

Στην επανάληψη οι «πράσινοι» έγιναν πιο επιθετικοί και προσπάθησαν να μετουσιώσουν το άγχος τους σε ουσία. Τελικά έτσι κι έγινε αφού ο Μόλινς που σε όλο τον αγώνα είχε πολύ καλή παρουσία, μπόρεσε στο 85’ και πριν όλα τελειώσουν να ισοφαρίσει το αρχικό γκολ. Στο 92’ ακόμα ένα σουτ του Μόλινς βρίσκει το δοκάρι και τελικά παρά τα λεπτά των καθυστερήσεων, ο Παναθηναϊκός δεν μπόρεσε να κάνει την υπέρβαση.

Λαμία (Τεννές): Παπαδόπουλος, Ασίγκμπα (60’ Κουτρουμάνος), Κουκόλης, Αναστασιάδης, Παντελιάδης, Ομο, Μπλάζιτς, Βασιλαντωνόπουλος, Μεντίνα (65’ Καραγιάννης), Ακόστα, Βάντερσον (86’ Ντακόλ).

Παναθηναϊκός (Ουζουνίδης): Βλαχοδήμος, Κουλιμπαλί, Κολοβέτσιος (70’ Πίσπας), Κουτρουμπής, Χουλτ, Ρέις (46’ Μουνιέ), Κουρμπέλης, Βιγιαφάνιες, Χίλιεμαρκ, Λουντ (62’ Καμπέσας), Μολίνς.