Ο Πανιώνιος βρέθηκε μία “ανάσα” από την γκέλα, όμως ο Άλμπεργκ είχε διαφορετική γνώμη και ισοφάρισε σε 1-1 στην τελευταία φάση και χάρισε τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του απέναντι στον Λεβαδειακό.

Οι “κυανέρυθροι” μπήκαν πιο δυνατά στην αναμέτρηση και έχασαν δύο καλές στιγμές με τους Ντουρμισάι και Μασούρα, με την εστία των φιλοξενούμενων να μην απειλείται ουσιαστικά. Ο Σπιριντόνοβιτς βρέθηκε απέναντι από τον Μπάγιτς, όμως δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, με τον αντίπαλο τερματοφύλακα να τον σταματάει. Κόντρα στην ροή του αγώνα οι Βοιώτοι άνοιξαν το σκορ με τον Ιωαννίδη που πλάσαρε σωστά τον Κότνκι, λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Σπιριντόνοβιτς ανέλαβε δράση και έχασε μία καλή στιγμή για να ισοφαρίσει, ενώ δημιούργησε ακόμη μία για τον Ντουρμισάι που αστόχησε. Στο 68′ ο Μασούρας έγινε αποδέκτης της μπάλας, μετά από διώξιμο της άμυνας, όμως το συρτό σουτ που έκανε σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι. Ο Αυστριακός αστόχησε σε δύο ακόμη καλές φάσες για το γκολ της ισοφάρισης, ενώ ο Έλληνας εξτρέμ έστειλε για δεύτερη φορά στο δοκάρι. Στην τελευταία φάση του αγώνα ο ‘Αλμπεργκ έγινε κάτοχος της μπάλας έξω από την περιοχή, έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε κατέληξε στα δίχτυα του Μπάγιτς για το 1-1.