Ο Παναιτωλικός επικράτησε της ΑΕ Μεσολογγίου σε φιλική αναμέτρηση με σκορ 2-1, αλλά στο τέλος πικράθηκε, καθώς  έχασε τον Ματσόλα με τραυματισμό.

Τη νίκη επί της ΑΕ Μεσολογγίου (2-1) σε φιλικό προπονητικού χαρακτήρα πανηγύρισε ο Παναιτωλικός στην έδρα του, όμως έχασε τον Ματσόλα, με τις πρώτες εκτιμήσεις να κάνουν λόγω για θλάση στον δικέφαλο.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 2ο λεπτό της αναμέτρησης ο Γεωργούσης για τους φιλοξενούμενους, με τους Αγρινιώτες να απαντούν άμεσα. Ο Ματσόλα ισοφάρισε για την ομάδα του στο 6΄, έπειτα από ασίστ του Γιάκολις, ωστόσο λίγα λεπτά αργότερα ο σκόρερ αποχώρησε με ενόχληση στο δικέφαλο. Το τελικό 2-1 έκανε Μάζουρεκ με πλασέ στο 80΄ από σέντρα του Σκιάδα.

Για τον Παναιτωλικό αγωνίστηκαν οι: Μελίσσας (81’ Καλαντζής), Καρασαλίδης, Μαλής, Τζανακάκης (74’ Βάντερσον), Περέιρα, Ντάλσιο (74’ Σοροβός), Ντίας (74’ Σκιαδάς), Μάζουρεκ, Γιάκολις (60’ Μπελεβώνης), Αριγίμπι (78’ Τρομπούκης), Ματσόλα (λ.τ. 11’ Μεντόσα, 60’ Σκόνδρας).