O Παναθηναϊκός φιλοξένησε το Κερατσίνι σε ένα φιλικό προπονητικού χαρακτήρα στο Κορωπί και έδειξε σε εξαιρετική κατάσταση, αφού επικράτησε με 6-0 στην πρώτη εμφάνιση του Μολό.

Ο Γάλλος μεσοεπιθετικός αγωνίστηκε για περίπου 60 λεπτά και κάλυψε το αριστερό φτερό της επιθετικής γραμμής των “πράσινων” και τα πήγε εξαιρετικά, ενώ μοίρασε και μία τελική πάσα.

Το πρώτο γκολ για το “τριφύλλι” ήρθε στο 8′ από πάσα του Μολό στον Κουρμπέλη, «σκαφτή» μπαλιά στην «πλάτη» της αντίπαλης άμυνας του αρχηγού και ανάποδη κεφαλιά του Θεοχάρη. Το 2-0 ήρθε στο 20 μετά από σέντρα του Μολό από και πλασέ του Καμπετσή από το ύψος του πέναλτι. Το ημίχρονο έκλεισε με το σκορ στο 3-0, το οποίο σημειώθηκε στο 37’ έπειτα από σουτ του Θεοχάρη από το ύψος της μεγάλης περιοχής που έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και κατόπιν πλασέ του Βέργου σε κενή εστία.

Στο 59’ σημειώθηκε το 4-0 έπειτα από σέντρα του Εμμανουηλίδη από δεξιά και καρφωτή κεφαλιά του Κόναν. Στο 79’ ο Εμμανουηλίδης πάσαρε στην περιοχή στον Σέχου, αυτός γύρισε άμεσα στον Σερπέζη που με δυνατό σουτ πέτυχε το 5-0.
Το τελικό 6-0 σημειώθηκε στο 87′ από πλασέ του Σερπέζη μετά από αδυναμία των αμυνόμενων να απομακρύνουν τη μπάλα. Στο τελευταίο πεντάλεπτο ο Παναθηναϊκός αγωνίστηκε με 10 ποδοσφαιριστές λόγω τραυματισμού του Σέχου.

Οι παίκτες που αγωνίστηκαν για τον Παναθηναϊκό: Χριστογεώργος (60’ Μπότσαρης), Αποστολάκης (46’ Βαγιαννίδης), Ζαγαρίτης, Μαυρομμάτης, Νούνες, Κουρμπέλης (46’ Αλεξανδρόπουλος), Θεοχάρης, Αθανασακόπουλος (46’ Σερπέζης), Μολό (60’ Σέχου), Καμπετσής (46’ Κονάν), Βέργος (46’ Εμμανουηλίδης).