Σε ένα φτωχό τόσο σε ποιότητα, όσο και σε ένταση, Αστέρας Τρίπολης και Λαμία έμειναν στην ισοπαλία (1-1), στην τελευταία αγωνιστική των πλέι άουτ.

Αστέρας Τρίπολης και Λαμία στο τελευταίο ματς της σεζόν ήρθαν ισόπαλες με 1-1. Σε ένα ματς που ήταν βαθμολογικά αδιάφορο υπήρχαν εντάσεις, αλλά οι δύο ομάδες δεν προσέφεραν ιδιαίτερο θέαμα. Ανώτερος ο Αστέρας, ο οποίος δεν κατάφερε να μετουσιώσει τις ευκαιρίες σε γκολ.

Τα πρώτα λεπτά του αγώνα ήταν αναγνωριστικά για τις δύο ομάδες, με Αστέρα και Λαμία να προσπαθούν να βρουν τα πατήματα τους στον αγωνιστικό χώρο.  Η πρώτη φάση του αγώνα άνηκε στους φιλοξενούμενους, οι οποίοι απείλησαν με σουτ του Αραβίδη.

Έξι λεπτά αργότερα στην πρώτη μεγάλη φάση του αγώνα ο Αστέρας άνοιξε το σκορ, με ωραίο τελείωμα του Κρέσπι, μετά από πανέρμορφη εναλλαγή της μπάλας.

Το ματς ήταν σχετικά ισορροπημένο, με τους γηπεδούχους να είναι λίγο ανώτεροι.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η Λαμία ισοφάρισε στο σκορ με γκολ του Μπιανκόνι, μετά από πάσα του Βασιλόγιαννη.  Λίγα λεπτά αργότερα ο Αραβίδης σκόραρε με τον διαιτητή να ακυρώνει το γκολ.

Η Λαμία πίεσε, με τον Αστέρα βέβαια να φτάνει μια ανάσα από το 2-1 στο 89΄. Τελικά οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες και έτσι έκλεισαν τη σεζόν.