Λεβαδειακός και Λαμία είχαν από ένα ημίχρονο και δεν κατάφεραν να πάρουν κάτι παραπάνω, απ’ τον βαθμό της ισοπαλίας.

Ήταν ένα αποτέλεσμα, το οποίο δεν βόλεψε κανέναν, καθώς αμφότερες βρίσκονται χαμηλά στη βαθμολογία. Η Λαμία είναι στην 13η θέση με 12 πόντους, ενώ στο +1 είναι ο Λεβαδειακός.

Ο Λεβαδειακός μπήκε πιο ορεξάτος στον αγωνιστικό χώρο και απείλησε για πρώτη φορά στο 13′ με ένα σουτ του Τορό. Η Λαμία επιχειρούσε να χτυπήσει κυρίως στην κόντρα, χωρίς ωστόσο να έχει τη μεγάλη στιγμή. Οι Βοιωτοί λίγο πριν από το φινάλε του πρώτου μέρους είχαν δύο πολύ καλές στιγμές για το γκολ.

Στο 36′, ο Βινίσιους πήρε την κεφαλιά μέσα στην περιοχή με τον Σαράνοβ να διώχνει δύσκολα σε κόρνερ, ενώ αμέσως μετά ο Δούμτσιος ήταν άστοχος από πολύ καλή θέση για γκολ. Τα σουτ που δοκίμασε η Λαμία δεν ήταν ικανά να απειλήσουν τον Στογιάνοβιτς.

Η Λαμία μπήκε πιο δυνατά στο δεύτερο μέρος, με τους Μπεχαράνο (58′) και Τσιλούλη (62′) να απειλούν. Ωστόσο, οι Βοιωτοί ήταν εκείνοι που είχαν μεγάλη στιγμή στο 66′. Ο Λούα Λούα έκανε το σουτ εκτός περιοχής, ο Σαράνοβ εκτινάχθηκε, απέκρουσε, η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και έφυγε κόρνερ.

Το παιχνίδι παρέμεινε ισορροπημένο, με τον ρυθμό να είναι πιο χαμηλός όσο κυλούσαν τα λεπτά, με τις ευκαιρίες να είναι ελάχιστες. Έτσι, το 0-0 έμεινε έως το φινάλε.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: Στογιάνοβιτς, Βινίσιους, Τσάπρας, Τζημόπουλος, Βρακάς, Νίκας, Μεχία, Παναγιώτου, Μουτίνιο, Δούμτσιος, Τορό

ΛΑΜΙΑ: Σαράνοβ, Αμπάντα, Τζανετόπουλος, Κορνέζος, Βασιλαντωνόπουλος, Μπεχαράνο, Σλίβκα, Νούνιες, Τσιλούλης, Βέργος, Ρόμανιτς.