Πολύ ωραίο παιχνίδι έγινε στη Λιβαδειά, καθώς η αναμέτρηση μεταξύ του Λεβαδειακού και του ΠΑΣ Γιάννινα έληξε ισόπαλο 3-3 για την τελευταία αγωνιστική των playouts.

Εντυπωσιακό παιχνίδι έγινε στη Λιβαδειά ανάμεσα στον Λεβαδειακό και τον ΠΑΣ Γιάννινα. Οι δύο ομάδες δεν έπαιζαν για κάτι, με τους γηπεδούχους να έχουν υποβιβαστεί, ωστόσο χάρισαν θέαμα με το τελικό σκορ να είναι 3-3.

Οι Ηπειρώτες με αυτή την ισοπαλία τερμάτισαν στην 3η θέση των playouts με 34 πόντους. Ουραγός παρέμεινε ο Λεβαδειακός με 26 βαθμούς.

Το ματς
Ο Λεβαδειακός μπήκε πιο δυνατά στην αναμέτρηση και στο 28ο λεπτό πήρε προβάδισμα. . Έπειτα από ένα γύρισμα από τα δεξιά, η άμυνα του ΠΑΣ δεν μπόρεσε να διώξει και ο Γιαννιώτας μέσα από την περιοχή σούταρε για να κάνει το 1-0. Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν άμεσα.

Ο Ροσέρο έκανε το γύρισμα από τα αριστερά, ο Κόντε πήρε την κεφαλιά και σκόραρε για το 1-1 στο 34′. Μάλιστα μέσα σε τέσσερα λεπτά οι Ηπειρώτες έφεραν “τούμπα” το παιχνίδι. Ο Παμλίδης δεν νίκησε τον Γκροφ από κοντά, στη συνέχεια ο Κόντε έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και ο Κόντε που πήρε το ριμπάουντ σκόραρε.

Στο 45+2′ ο Λεβαδειακός έφερε ξανά σε απόλυτη ισορροπία το ματς. Ο Χάμοντ έκανε το μακρινό σουτ και η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι. Ο Τσάπρας πήρε το ριμπάουντ, ο κίπερ του ΠΑΣ απέκρουσε, όμως στη συνέχεια η μπάλα βρήκε στο δοκάρι και μετά πέρασε την γραμμή.

Στο δεύτερο μέρος, ο Λεβαδειακός είχε την κυριαρχία και πήρε προβάδισμα ξανά στο 77′. Ο Βρακάς εκτέλεσε απευθείας φάουλ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 3-2. Όμως ο ΠΑΣ ισοφάρισε εκ νέου. Ο Εραμούσπε σέντραρε από τα δεξιά και ο Παμλίδης με το κεφάλι ισοφάρισε.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: Γκροφ, Λιάγας, Βήχος, Παζ, Τσάπρας, Χαμόντ, Μεχί, ΛούαΛούα, Νίκας, Γιαννιώτας, Συμελίδης

ΠΑΣ: Αθανασίου, Σόρια, Μπορταγκαράι, Εραμούσπε, Λόλης, Ράντου, Γκίνο, Παμλίδης, Ριένστρα, Ροσέρο, Κόντε