Σε ένα άκρως θεαματικό παιχνίδι στο Περιστέρι, ο Ατρόμητος στο τέλος κατάφερε να φύγει με την ισοπαλία και το 2-2 κόντρα στον Παναιτωλικό.

Η ομάδα του Κάναντι κατάφερε να προηγηθεί και παρ’ ολίγο να… υποστεί το κάζο που προκάλεσε η “διπλέτα” του Νίκολας Μανά. Με δύο γρήγορα γκολ έκανε το 1-2, το οποίο όμως ισοφάρισε στο 83′ ο Ατρόμητος.

Ο Ατρόμητος μπήκε στο παιχνίδι πιο δυνατά και προσπάθησε να απειλήσει, χωρίς όμως αποτέλεσμα για σχεδόν 20 λεπτά. Ωστόσο, στο 19′, μετά από ωραίο συνδυασμό του Μάντσον με τον Κιβρακίδη, ο πρώτος μπήκε στην περιοχή κι έκανε το γύρισμα για τον Κουλούρη με τον Μαλή τελευταία στιγμή να απομακρύνει. Ένα λεπτό αργότερα ήρθε και η δεύτερη καλή στιγμή στην οποία και πάλι συμμετείχε ο Μάντσον.

Και μπορεί ο Ατρόμητος να δημιούργησε τις περισσότερες καλές στιγμές στο πρώτο μέρος, όμως ο Παναιτωλικός είχε την καλύτερη στιγμή. Ο Μοράρ στο 35′ έγινε κάτοχος της μπάλας, από θέση οφσάιντ, μπήκε στην περιοχή και γύρισε στον Ουίλιαν ο οποίος από ιδανική θέση κατάφερε να σουτάρει ψηλά άουτ. Αυτή ήταν και η τελευταία καλή στιγμή του πρώτου μέρους με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλες χωρίς τέρματα.

Ο καλύτερος Ατρόμητος συνέχισε να κυριαρχεί και στην επανάληψη και κατάφερε να βρει το γκολ στην πρώτη φάση του δεύτερου μέρους. Ο Μάντσον βρήκε τον Κουλούρη, αυτός έκανε το γέμισμα η μπάλα κόντραρε στον Άργκους και κατέληξε στον Ενσικουλού που στο 50′ έκανε το 1-0.

Για τη συνέχεια όμως, ό,τι δεν είχε κάνει για 69 λεπτά ο Παναιτωλικός, τα έκανε στα 8 που γύρισε όλο το παιχνίδι. Αρχικά στο 69′ ο Μαρινάκης βρήκε τον Μανά κι αυτός από κοντά κέρδισε τον Μέγιερι για το 1-1. Στο 73′, ο Μανά απείλησε και πάλι με τον Μέγιερι να μπλοκάρει και στο 77′, ο ίδιος ποδοσφαιριστής έδωσε το προβάδισμα στον Παναιτωλικό με το 1-2.

Από εκεί και πέρα όλος ο Ατρόμητος που… ξύπνησε, βρέθηκε στην επίθεση αναζητώντας το γκολ της νίκης, όμως έπεσε πάνω στον Κυριακίδη. Στο 85′, το σουτ του Κουλούρη μπλόκαρε ο Έλληνας γκολκίπερ, στο 92′ το γυριστό του πρώτου σκόρερ της Super League έφυγε άουτ και στο 95′ το δυνατό σουτ του Κιβρακίδη απομακρύνθηκε από τον Κυριακίδης που τελικά έδωσε τον βαθμό στην ομάδα του.