Ο προπονητής της Λαμίας, Άκης Μάντζιος, δήλωσε πως αν κάποιος έπρεπε να νικήσει στην αναμέτρηση με την Ξάνθη, ήταν η ομάδα του.

Η Λαμία έπειτα από ένα κακό α’ ημίχρονο, ανέβασε την απόδοση της στο δεύτερο 45λεπτο, είχε ευκαιρίες για τη νίκη αλλά τελικά έφυγε με έναν βαθμό από την Ξάνθη (0-0).

Με 26 βαθμούς η ομάδα της Φθιώτιδας είναι στο -3 από την εξάδα αλλά οι ελπίδες να προλάβει το τρένο είναι μηδαμινές.

«Θέλανε και οι δύο ομάδες αυτό το παιχνίδι. Η Ξάνθη είχε τον έλεγχο στο πρώτο ημίχρονο. Η δική μας ομάδα δεν είχε φρεσκάδα καθώς σε διάστημα 38 ημερών παίξαμε 12 παιχνίδια. Γίναμε επιθετικοί στο 2ο μέρος, είχαμε κλασικές ευκαιρίες και εάν κάποια ομάδα έπρεπε να νικήσει ήμασταν εμείς. Απειληθήκαμε μόνο στην φάση του δοκαριού| τόνισε στη συνέντευξη Τύπου ο Βαγγέλης Μάντζιος.

Για το φινάλε του πρωταθλήματος, είπε. «Συνεχίζουμε για ότι μπορούμε να πάρουμε. Όλα είναι ανοιχτά για την εξάδα και αυτό διότι τα ματς κρίνονται στις λεπτομέρειες»